Kui sind paeluvad ajaloo tumedamad leheküljed ja sa oled valmis sukelduma hukkamisviiside verisesse maailma, siis Jonathan J. Moore'i "Silmus, süstal ja giljotiin" on just sinule. See raamat viib sind ajaloolisele rännakule, kus avastad kõige julmemaid karistusmeetodeid, mis inimkond on välja mõelnud.
Alustades Rooma impeeriumi ajast, kus Colosseumi areenil metsikud loomad süüdimõistetuid rebisid, liigub Moore edasi läbi keskaegsete piinamisvormide labürindi. Sa loed, kuidas kurjategijaid peksti, põletati, keedeti, poositi üles, neljastati, uputati või maeti elusalt. Autor ei jäta tähelepanuta ka Prantsusmaa ajalugu, pakkudes põhjalikku ülevaadet giljotiini leiutamisest ja selle rollist Prantsuse revolutsioonis.
Moore'i teos ei piirdu ainult minevikuga – ta käsitleb ka poomiskunsti arengut ning annab ülevaate uuematest hukkamisviisidest nagu elektritool, gaasikamber ja surmasüst. Raamat on täis jahmatavaid lugusid ja fakte, nagu näiteks see, kui kaua võis maharaiutud pea teadvus püsida või kuidas üks timukas oma ohvri pead rahvale näidates komistas ja ise surma leidis.
Oluline on märkida, et "Silmus, süstal ja giljotiin" ei pruugi sobida kõigile lugejatele oma graafilise sisu tõttu. See on mõeldud täiskasvanud lugejatele, kes ei kohku tagasi detailsete ja võikate ajalooliste sündmuste ees.
Kui sa oled ajaloohuviline ja sind ei heiduta süngemad ja verisemad peatükid inimkonna minevikust, siis on see raamat sinu jaoks. See pakub põhjalikku ja harivat pilguheitu hukkamisviiside ajaloole, mis on sama paeluv kui see on õõvastav.