Siuru-raamat

Siuru-raamat

Autor: Artur Adson

Kirjastus: TÄNAPÄEV

Kategooria: Varia
2017 aasta

Hindad

Rahva Raamat
5.70€
Osta
Apollo
9.99€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, milline oli Eesti kirjandus- ja kultuurielu 20. sajandi alguses? Artur Adsoni "Siuru-raamat" viib sind tagasi aega, kus Eesti kultuur õitses ja kirjanike rühmitus Siuru lõi ajalugu. See teos, mis esmakordselt ilmus Rootsis 1949. aastal, on hindamatu allikas kõigile, kes soovivad süüvida Eesti kirjanduspärandi sügavustesse.

Adson, kes oli ise aktiivne Siuru liige, annab oma raamatus elava ülevaate rühmituse asutamisest 1917. aasta kevadel ning selle silmapaistvate liikmete nagu Friedebert Tuglas, Marie Under, Henrik Visnapuu, August Gailit ja Johannes Semper loomingulisest ja isiklikust elust. Saad teada, kuidas see kirjanike seltskond mõjutas Eesti kirjandusmaastikku ja milline oli nende roll kultuurielu edendamisel.

Lisaks Siuru liikmetele käsitleb Adson ka oma tegevust filmitsensorina, Kirjanike Liidu ja Kultuurkapitali loomise lugu ning annab ülevaate toonase kultuurielu mitmekesisusest. Raamat on rikastatud arvukate fotodega, mis aitavad paremini mõista ja ette kujutada tolleaegset elu-olu.

Kui oled huvitatud Eesti kultuuriajaloost, on "Siuru-raamat" just see, mida otsid. See on mitte ainult mälestusteraamat, vaid ka väärtuslik ajalooallikas, mis on illustreeritud ja sisaldab põhjalikku nimeloendit ning biograafilist leksikoni. Kirjandusteadlase Janika Kronbergi järelsõna aitab mõista teose tähendust ja selle kohta tänapäevast hinnangut.

Avasta Artur Adsoni "Siuru-raamat" ja sukeldu Eesti kirjanduse kuldajastusse – see on teekond, mis rikastab sinu arusaama meie kultuuripärandist.