Solist

Solist

Autor: Mehis Pihla

Kirjastus: EESTI DRAAMATEATER

Kategooria: Näitekirjandus
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
6.99€
Osta
Apollo
6.95€ / 6.60€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas ühendada kirest pakatav karjäär ja keerukas isiklik elu? Mehis Pihla "Solist" toob teieni Käbi Laretei inspireeriva loo, mis räägib naise teekonnast tipp-pianistiks saamisel, hoolimata elu ette heidetud takistustest.

Käbi Laretei, tuntud Eesti diplomaadi Heinrich Laretei tütar, pidi noorelt, kõigest 18-aastasena, jätma maha oma õpingud Tallinna konservatooriumis ja põgenema Teise maailmasõja eest Rootsi. See ei heidutanud teda, vaid süvendas tema pühendumust muusikale. Tänu erakordsele tahtejõule ja mitmete eraõpetajate toele kujunes temast vaatamata raskustele väljapaistev kontsertpianist.

Käbi Laretei nimi on tuntud kogu Euroopas ja Põhja-Ameerikas, kus ta on esinenud mõnedes mainekaimates kontserdisaalides, nagu Royal Festival Hall Londonis ja Carnegie Hall New Yorgis. Tema elu ei olnud aga ainult muusika – see hõlmas ka kahte last, kirglikke suhteid ning kahte abielu, üks neist tippdirigendiga ja teine maailmakuulsa filmilavastajaga.

Mehis Pihla "Solist" on lugu ahnusest elule – soovist kogeda kõike, mida elul on pakkuda. Käbi Laretei on ise öelnud intervjuus Urmas Otile: "Ma olen ahne inimene. Ma tahan kõike. Aga kui kõike tahad, ka kõike saad...?" See on küsimus, mis jääb kõlama ka teose lehekülgedel.

Lugu, mis esmakordselt jõudis lavale Eesti Draamateatris 28. veebruaril 2022 Kersti Heinloo lavastuses, kus Käbi Laretei rolli kehastab Kersti Kreismann, on nüüd kaante vahel, et pakkuda teile inspiratsiooni ja näidata, et isegi raskuste keskel on võimalik leida tee oma unistuste täitumiseni.

Kui olete huvitatud inimlikust jõust ja vastupidavusest, siis "Solist" on teos, mida ei tohiks mööda lasta. See on lugu, mis ei jäta teid külmaks, ja võib-olla paneb teidki küsima: "Kas ma olen valmis kõike tahtma?"