Soojad käed

Soojad käed

Autor: Katarina Widholm

Kirjastus: SINISUKK

Kategooria: Ajalooline romaan
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
39.50€
Osta
Apollo
41.95€ / 39.85€
Osta
Kas otsite põnevat lugemist, mis viib teid tagasi 1940. aastate Rootsi? Katarina Widholmi "Soojad käed" on teine osa romaanisarjast, mis räägib noorest naisest nimega Betty, kes on pärit Hundiksvallist ja on nüüdseks abielus Carl-Axel Molanderiga – mehega, kelle perekonnas ta varem koduabilisena töötas.

Betty elu võib esmapilgul tunduda idülliline, kuid sõja varjus peitub keerulisem reaalsus. Euroopa on sõjakeerises ja isegi igapäevased vajadused nagu toit on normeeritud. Betty abielu ei ole see turvaline pelgupaik, mida ta oli oodanud. Tema abikaasa Carl-Axel võitleb alkoholiprobleemide ja rahaliste raskustega, mis panevad Bettyt sügavalt muretsema. Lisaks ei suuda Betty unustada oma lapse isa, juudist ülikoolilektorit Martin Fischerit, kes aastaid tagasi salapäraselt kadus.

Betty lugu on täis väljakutseid, kuid ka õnnehetki. Tema ellu toovad värvi sõbratar Viola elurõõm, doktor Molanderi ja tema naise Louise tugi ning ajakirjanik Olof Morini terav pilk ümbritsevale maailmale. Widholmi kirjeldused 1940. aastate Rootsi elust on detailirikkad ja usutavad, luues tempoka ning kaasahaarava narratiivi, mis ei lase teil raamatut käest panna.

Kui teile meeldib ajalooline fiktsioon, mis on kirjutatud südamega ja toetub ajaloolistele tõdedele, siis "Soojad käed" on teie jaoks. See on lugu, mis ei räägi ainult ajastu keerukusest, vaid ka inimlikkusest ja vastupidavusest kõige raskemates oludes. Avastage Betty lugu ja sukelduge ajastusse, mis on sama karm kui see on kaasakiskuv.