Stenhus´id, arx´id, torne´d...Eesti mõisaarhitektuuri vanem kihistus

Stenhus´id, arx´id, torne´d...Eesti mõisaarhitektuuri vanem kihistus

Autor: Ants Hein

Kirjastus: ÕPETATUD EESTI SELTS

Kategooria: Arhitektuur
2016 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.90€
Hetkel pole saadaval
Apollo
7.59€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, millised nägid välja keskaegsed Eesti mõisad ja kindlustused? Ants Heina raamat "Stenhus´id, arx´id, torne´d...Eesti mõisaarhitektuuri vanem kihistus" viib sind ajaloolisele rännakule, avastamaks Eesti ala kiviehitiste saladusi, mis on tuntud mitmesuguste nimetuste all – alates stenhus'idest kuni sloth'ideni.

Kui varem arvati, et enne 16. sajandi Liivi sõda oli Eestis vaid paarikümmend sellist ehitist, siis tänapäevaseks on see arusaam põhjalikult muutunud. Ants Heina uurimistöö paljastab, et neid oli tegelikult palju rohkem. See raamat on hädavajalik lugemine igaühele, kes peab lugu Eesti ajaloost ja baltisaksa kultuuripärandist.

Raamat on kaunilt illustreeritud, sisaldades rikkalikku pildimaterjali, ja see on varustatud ulatusliku bibliograafiaga, mis aitab süvendada teadmisi Eesti mõisaarhitektuuri kohta. Lisaks leiad teosest põhjalikud registrid, mis teevad sellest asendamatu teatmeteose.

Tartu Ülikooli arheoloogiakabineti juhataja Heiki Valk on raamatule kirjutanud eessõna ning selle on kujundanud üks Eesti tunnustatumaid graafikuid, Andres Tali. Raamat on osa pikast traditsioonist, olles "Õpetatud Eesti Seltsi kirjad" sarja 11. köide, mille ajalugu ulatub tagasi aastasse 1932.

Kui tunned huvi, kuidas need muistsed kivimõisad ja kindlustused on kujundanud Eesti maastikku ja kultuuri, siis Ants Heina teos on just sinule. Avasta Eesti mõisaarhitektuuri vanimat kihti ja rikasta oma teadmisi meie esivanemate elupaikade kohta.