Stieg Larssoni jälgedes

Stieg Larssoni jälgedes

Autor: Jan Stocklassa

Kirjastus: PEGASUS

Kategooria: Krimi ja põnevus
2018 aasta

Hindad

Rahva Raamat
2.99€
Osta
Apollo
3.99€
Osta
Kas teadsite, et Rootsi endine peaminister Olof Palme mõrvamüsteerium on endiselt lahendamata? See juhtum, mis leidis aset 1986. aastal, on jätnud sügava jälje Rootsi ajalukku. Jan Stocklassa, mitmekülgne isiksus, kellel on kogemusi diplomaatia, äri, filminduse, ajakirjanduse ja kirjutamise vallas, otsustas võtta ette oma uurimise, et selgitada välja, mis tegelikult juhtus.

Tema otsingud viisid ta otse Rootsi kirjandusmaailma legendi Stieg Larssoni arhiivini. Larsson, kes on tuntud oma Millenniumi triloogiaga, oli samuti süvenenud Palme mõrva uurimisse, jättes maha arhiivi, mis sisaldas rohkem kui 20 kastitäit materjale. Stocklassa avastas, et Larsson ei olnud mitte ainult kirjanik, vaid ka kirglik uuriv ajakirjanik, kes oli veendunud, et mõrva taga võivad olla Rootsi paremäärmuslased koostöös Lõuna-Aafrika Vabariigi eriteenistustega.

Olof Palme oli keeruline ja vastuoluline figuur, kes sekkus aktiivselt välispoliitikasse, tekitades sellega endale palju vaenlasi. Tema huvi Lõuna-Aafrika apartheidirežiimi relvatehingute vastu võis olla üks paljudest motiividest, mis viisid tema traagilise lõpuni.

Jan Stocklassa, sündinud 1965. aastal, on omandanud hariduse arhitektuuri ja filmitegemise alal ning töötanud mitmetes mõjukates ametites. Tema raamat "Stieg Larssoni jälgedes" ei ole mitte ainult põnev lugemine, vaid ka tõsine uurimistöö, mis pakub uut vaatenurka ühele Rootsi ajaloo suurimale mõistatusele. Raamat viib teid läbi Stocklassa uurimisretke, kus ta kohtub potentsiaalsete mõrvarite ja eriteenistuste agentidega, et jõuda tõe jälile.

Kui olete huvitatud kriminaalajaloo sügavamatest kihtidest või soovite lihtsalt kaasa elada ühele paeluvale detektiivitööle, siis on see raamat teile. Stocklassa tänab südamest Stieg Larssoni, kelle töö ei piirdunud ainult kriminaalromaanide kirjutamisega, vaid kes andis märkimisväärse panuse uuriva ajakirjanikuna. Larssoni pärand ja Stocklassa pühendumus loovad kokku teose, mis ei jäta kedagi külmaks.