Sügav vesi

Sügav vesi

Autor: Patricia Highsmith

Kategooria: Krimi ja põnevus
2020 aasta

Hindad

Rahva Raamat
5.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
5.99€
Hetkel pole saadaval
Kui otsite põnevat lugemiselamust, mis viib teid Ameerika väikelinna süngemate saladuste radadele, siis Patricia Highsmithi "Sügav vesi" võib olla just see, mida vajate. See teos, mis esmakordselt ilmus lugejate ette 1957. aastal, on tõeline psühholoogilise pinge meistriteos, mis uurib inimhinge tumedamaid soppe.

"Sügav vesi" viib teid Little Wesley nimelisse linnakesse, kus elab abielupaar Vic ja Melinda Van Allen. Nende suhe on kõike muud kui tavaline – nende abielu püsib tänu kokkuleppele, mis lubab Melindal olla truudusetu, seni kuni ta oma perekonda ei hülga. Kuid Vicu armukadedus ei lase tal rahu saada ja ta hakkab sepitsema kavalat plaani, et oma naist tagasi võita, kasutades selleks väljamõeldud mõrvajuttu. Kuid kui fiktsioon muutub reaalsuseks, hakkavad sündmused võtma ohtlikku pööret.

Patricia Highsmith, kes on tuntud oma psühholoogiliselt keerukate ja sügavate karakterite loomise poolest, on kirjutanud üle kahekümne romaani, sealhulgas sellised tuntud teosed nagu "Võõrad rongis" ja "Andekas härra Ripley". Tema kirjutised on inspireerinud mitmeid filmitegijaid, tuues ekraanile tema kirjandusliku geniaalsuse. "Sügav vesi" on pälvinud kriitikute tunnustuse, nimetades seda üheks teravaimaks analüüsiks Ameerika psühhoosist.

Kui teile meeldivad keerulised ja ettearvamatud lood, mis panevad teid kaasa mõtlema ja oma moraalikompassi üle järele vaatama, siis on "Sügav vesi" teos, mida ei tohiks mööda lasta. Ja kui olete filmisõber, siis võite rõõmustada – romaani põhjal valminud film peaks peagi jõudma kinolinale, andes teile võimaluse kogeda Highsmithi paeluvat lugu uues formaadis.