Surev dändi

Surev dändi

Autor: Mari Jungstedt

Kirjastus: TÄNAPÄEV

Kategooria: Krimi ja põnevus
2020 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.80€
Osta
Apollo
7.99€
Osta
Ühel jäise kargusega pühapäeva hommikul avastatakse galerist Egon Wallini surnukeha Visby ajaloolise linnamüüri vahelt, justkui hoiatus või sõnum kõigile nähtavaks seatuna. Eelõhtul oli Wallin veel oma galeriis tähistamas uue Leedu kunstniku teoste edukat väljapanekut, mis pälvis Gotlandi kunstihuviliste tähelepanu. Ent Wallini elu varjuküljed hakkavad ilmnema uurimise käigus, kui selgub, et mees oli teinud ettevalmistusi, et oma senisest elust – galeriist, pikaaegsest abielust ja Gotlandi kodust – lahkuda, seda kõike suurima saladuskatte all.

Kui Gotlandi saarelt pärit galeristi mõrvaga paralleelselt tuleb ilmsiks üks pöörane kunstivargus Stockholmist – Nils Dardeli maal "Surev dändi" on röövitud Waldemarsudde kunstimuuseumist –, hakkavad niidid põimuma ning viitavad sügavale seosele mõrvatud galeristi ja Stockholmi kunstimaailma vahel. Juhtumi lahendamise võtab oma õlule Visby politsei komissar Anders Knutas, kuid ka telereporter Johan Berg ei suuda jätta kasutamata võimalust tõde oma silmaga näha. Mõlemad mehed sukelduvad sügavale kunstisalongide elegantsi varjatud pimedusse, kus mõrvar võib peituda palju lähemal, kui keegi oskab ette kujutada.

Mari Jungstedti "Surev dändi", mis ilmus esmakordselt 2006. aastal, on neljas raamat populaarsest krimisarjast, mis jälgib komissar Anders Knutase uurimisi. Eesti lugejateni on jõudnud ka sarja varasemad teosed "Silmale nähtamatu", "Sel vaiksel ööl" ja "Sisering". Jungstedti oskuslikult jutustatud lood ei paelu üksnes kriminaalse põnevusega, vaid pakuvad ka sügavat sissevaadet Gotlandi saare elu-olu ja inimsuhete keerdkäikudesse.