SURFI BUDDHA

SURFI BUDDHA

Autor: Jaimal Yogis

Kirjastus: PILGRIM

Kategooria: Varia
2018 aasta

Hindad

Rahva Raamat
2.50€
Hetkel pole saadaval
Jaimal Yogis, Ameerika zen-surfari ja ajakirjaniku debüütteos "Surfi Buddha – ühe surfari zeniotsingud merel" on avameelne autobiograafia, mis viib sind läbi autori põnevate eluetappide. Raamat avab loo noorest mehest, kes otsustab tavapärase elu seljataha jätta ning asub teekonnale, et leida vabadust ja elu tõelist tähendust. Jaimal jagab oma kogemusi, kuidas ta surfamise armastuse nimel vaevles nälga ja püüdles selle poole, et saada meistriks lainetel.

Autori kirjeldused viivad sind kaasa kloostrisse, kus ta veetis aega valemungana, vaadeldes seina ja süvenedes budismi õpetustesse. Jaimal rändab koos lugejaga läbi erinevate paikade – alates Hawaiist ja New Yorgist kuni California, Assooride ja Prantsusmaani, rääkimata seiklustest tormisel merel ja mägede vahel. Tema teekond on täis otsinguid vabaduse, tõe ja zen'i järele, mis viivad sügavale ookeani ning kõrgele mäetippudele.

Yogis esitab oma maailmavaadet, mis on sama vaba ja julge kui Buddha oma, kellelt ta on õppinud elu kannatustega leppima ja neid rahulikult vastu võtma. Raamatu tõlkija Tiia Nightingale'i sõnul on Jaimal Yogise lood kerged ja humoorikad, kuid samas pakuvad sügavat haridust. "Surfi Buddha" on eneseleidmise teekonnal suurepärane kaaslane, mis peegeldab autori siirust ja pakub võtmeid elu mõistmiseks.

Kui oled huvitatud surfamisest, zen-filosoofiast või lihtsalt otsid inspiratsiooni oma eluteele, siis "Surfi Buddha" võib olla just see raamat, mis aitab sul leida oma tee ja mõista elu tõelist olemust.