SUSI. MEIE RAHVUSLOOMA 523 NIME

SUSI. MEIE RAHVUSLOOMA 523 NIME

Autor: Ilmar Rootsi

Kirjastus: AASTA LOOM MTÜ

Kategooria: Varia
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
10.95€ / 10.40€
Osta
Kas teadsite, et Eesti rahvusloomal, hundil, on üle viiesaja erineva nime? Ilmar Rootsi raamatus "SUSI. MEIE RAHVUSLOOMA 523 NIME" avaneb teile ainulaadne võimalus sukelduda sügavale meie esivanemate suhtesse selle müstilise metsaelanikuga. Raamatu lehekülgedel paljastub, kuidas hunt on läbi aegade olnud austuse ja imetluse objekt, kuidas teda on kõnetatud ja temaga läbi räägitud.

Ilmar Rootsi, kes oli tunnustatud hundiuurija ja kirglik jahimees, pühendas suure osa oma elust, et koguda kokku need hundinimed, millest igaüks peegeldab meie esivanemate suhet looduse ja selle võimsa elukaga. Tema töö tulemusena sündinud nimekogu võib osutuda isegi Guinnessi rekordi vääriliseks.

Raamatut ilmestavad Eesti tippkunstnike loodud illustratsioonid, mis annavad edasi hundi olemust ja meie rahva pärimust. Disainer ja kunstnik Asko Künnap on andnud raamatule visuaalse ilme, mis kõnetab iga lugejat. Folklorist Mare Kõiva järelsõnad lisavad teosele akadeemilist sügavust ning toimetaja Helen Arusoo on veendunud, et tekst oleks selge ja nauditav.

Kui olete huvitatud loodusest, pärimusest või lihtsalt soovite avardada oma silmaringi, siis "SUSI. MEIE RAHVUSLOOMA 523 NIME" on teie jaoks kohustuslik lugemine. See on raamat, mis ei jäta kedagi külmaks ja avab ukse meie esivanemate tarkuse ning hundi austamise maailma.