Suveõed

Suveõed

Autor: Monika Peetz

Kirjastus: VARRAK

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
28.99€
Osta
"Suveõed" on Monika Peetzi haarav romaan, mis viib teid nelja õe lapsepõlve paradiisi Hollandisse. Igal suvel suundus Kölni perekond Põhjamere äärde Bergenisse, kus nende kõige õnnelikumad hetked möödusid kämpingu, küla ja ranna vahelises kolmnurgas. Üks õdedest ütles kord tabavalt: „Me lihtsalt pole argipäeva jaoks loodud, me oleme suveõed.” Kuid see idülliline aeg lõppes järsult, kui nende isa hukkus autoõnnetuses.

Kakskümmend aastat hiljem, enne järjekordset kokkusaamist, on perekonna suhted pingelised ja mõrad selgelt nähtavad. Ema Henriette Thalberg on kriitiline kõige suhtes, mida tütred teevad, olles armulik vaid vanima tütre Doro, eduka kostüümikunstniku suhtes. Yella, kellel on kaks last, ei suuda ema hinnanguid kunagi täita ja tunneb end 33-aastaselt endiselt ema kriitika all hulluks minevat. Kaksikõed Amelie ja Helen, üks unistav ja teine pragmaatiline, toovad samuti kaasa oma saladused. Kuid suurima saladusega tuleb lagedale ema ise.

Monika Peetz, sündinud 1963. aastal, on õppinud Münchenis germanistikat, kommunikatsiooniteadusi ja filosoofiat. Alates 1998. aastast on ta elanud ja töötanud stsenaristina Saksamaal ja Hollandis. Tema teosed, nagu „Teisipäevanaised”, „Seitse päeva söömata” ja „Teisipäevanaiste pudru ja kapsad”, on saavutanud suure populaarsuse, müües ainuüksi saksakeelses kultuuriruumis üle miljoni eksemplari. Peetzi raamatuid on avaldatud 26 riigis ja need on saanud kõikjal sooja vastuvõtu osaliseks.

Kui otsid liigutavat ja sügavat lugu peresuhetest ja lapsepõlve mälestustest, siis "Suveõed" on kindlasti raamat, mis sind köidab.