Tagasivaated

Tagasivaated

Autor: Toomas Leito

Kirjastus: TÄNAPÄEV

Kategooria: Ajaloolised isikud ja elulood
2020 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.80€
Osta
Apollo
3.99€
Osta
"Tagasivaated" on Toomas Leito isiklik ja vahetu pilguheit oma elule, mis hõlmab nii tema töökogemusi Inturisti giidina kui ka sõjaväeteenistust Ida-Saksamaal, parteitööd, elu Moskvas, kui ka sündmusi Eesti Kommunistliku Partei Keskkomitees. Raamatus jagab Leito oma mälestusi, mis on põimitud nii ajaloolise konteksti kui ka isiklike mõtisklustega, pakkudes seeläbi unikaalset perspektiivi nõukogude aja lõpukümnenditele ja 1990ndatele aastatele Eestis.

Kui oled huvitatud ajaloost ja soovid saada autentset ülevaadet tolle aja elu-olust läbi ühe inimese kogemuste, siis Toomas Leito "Tagasivaated" on just see teos, mille peaksid kätte võtma. Autor ei varja, et tema teos ei ole traditsiooniline ajalooülevaade, vaid pigem subjektiivne mälestuste kogum, mis on läbi põimitud tema enda mälestuste ja mõtisklustega. Leito ei püüa teeselda, et tema mälestused on täiuslikud, tunnistades, et on toetunud peamiselt oma mälule ja mõningatele teatmeteostele, mistõttu võib esineda faktivigu.

Raamatu kirjutamisel ei ole Leito pidanud päevikut ega veetnud tunde raamatukogudes või arhiivides, otsides algallikaid. Selle asemel on ta valinud ausa lähenemise, lubades, et ei valeta teadlikult, kuigi mõningaid intiimsemaid ja keerulisemaid seiku oma elust ta siiski ei käsitle.

Toomas Leito "Tagasivaated" ei ole lihtsalt mälestusteraamat, vaid see on ka tunnistus ajastust, mis on Eesti ajaloos märgilise tähtsusega. See on teos, mis rikastab sinu arusaama Eesti lähiajaloost ja annab sulle võimaluse näha, kuidas üks inimene on kogenud ja tõlgendanud muutusi ühiskonnas, mis on kujundanud tänast Eestit.