Tagasivaatepeeglis

Tagasivaatepeeglis

Autor: Rein Põder

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Ajalooline romaan
2016 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.99€
Osta
Apollo
4.99€
Osta
Kui otsid süvenemist kirjandusmaailma ning tahad astuda sisse ühe Eesti kirjandusliku suurkuju, Rein Põdra, mõttemaailma, siis tema teos "Tagasivaatepeeglis" on just see, mida vajad. See pole lihtsalt üks mälestusteraamat, vaid sügavalt isiklik retk läbi aegade, kus Põder jagab oma elu ja loomingut kujundanud hetki.

Rein Põder, keda tunneme eeskätt kui romaanikirjanikku, avab selles teoses oma elu ja kirjutamise tagamaid. Sinu ees laotub laiali teekond, mis viib sind nii ida müstilistesse paikadesse kui ka lääne kultuuripealinnadesse, olgu reisikaaslaseks siis seljakott või kohver. Autori kaaslased ja kohtumised mitmete kultuuritegelastega – alates Lennart Merist kuni Friedebert Tuglaseni – ei ole pelgalt nimed, vaid inimesed, kes on jätnud jälje Põdra elule ja tööle.

"Tagasivaatepeeglis" ei ole tavaline mälestusteraamat, vaid see on kirglik ja poeetiline tänuavaldus kirjandusele. Põder kõneleb sinuga, nagu hea sõber, jagades oma lugu kirjanikuks kujunemisest ja maailma avastamisest läbi raamatute. Ta toob esile olulisi teoseid nii Eesti kui ka maailma kirjandusest, arutledes selliste suurkujude üle nagu Jevgeni Jevtušenko, William Golding ja José Saramago, rääkimata kodumaistest legendidest nagu Jaan Kross ja Anton Hansen Tammsaare.

Lisaks kirjanduslikule rännakule toob Põder esile ka oma abielu tuntud ooperitähe Mare Jõgevaga, mis lisab raamatusse muusikalisi noote. "Tagasivaatepeeglis" on justkui kultuurilooline kaardistus, kus elu ja kirjandus põimuvad üheks tervikuks, pakkudes sulle võimalust mõista, kuidas inimeste ja raamatute lood on omavahel läbi põimunud.

Tutvu Rein Põdra elu ja kirjandusliku pärandiga teoses "Tagasivaatepeeglis", mis on mitte ainult mälestuste kogum, vaid ka tunnistus ühe kirjaniku elatud elust läbi kirjanduse prisma. See on raamat, mis rikastab sinu mõistmist Eesti kultuuriloost ja kirjandusest, pakkudes samas kaasahaaravat lugemiselamust.