Täiesti tavaline merereis

Täiesti tavaline merereis

Autor: Meelis Kupits

Kirjastus: TÄNAPÄEV

Kategooria: Varia
2020 aasta

Hindad

Rahva Raamat
5.70€
Osta
Apollo
9.99€
Osta
"Kas olete kunagi mõelnud, milline võiks olla elu merel, kaugel kodurandadest ja tuttavatest silmapiiridest? Meelis Kupitsa teos "Täiesti tavaline merereis" viib teid ajas tagasi, otse nõukogudeaegse kalurikolhoosi südamesse, kus püügilaeval algab umbes kuuekuuline ookeaniseiklus.

See pole lihtsalt merereisi kirjeldus; see on koomiksi vormis kujutatud lugu, mis avab akna meremeeste igapäevaelule ja nende seiklustele Põhjamerel, Kesk-Atlandil ja isegi Aafrika rannikuvetes. Teekond, mis algab kodusest sadamast ja sinna ka tagasi jõuab, on täis lugusid, mis peegeldavad meremeeste vahetuid kogemusi ja ühtekuuluvustunnet.

Kupits, kes on tuntud oma lennundustausta poolest, on siiski leidnud sügava sideme merendusega. Tema kirg lendamise ja meresõidu vastu kajastub ka tema varasemates töödes, sealhulgas lennundusajaloo pildiraamatus. "Täiesti tavaline merereis" on aga midagi erilist – see on justkui hüvastijätt argipäevale ja sukeldumine meremeeste ühtehoidvasse vaimusse, mida kehastab raamatus aeg-ajalt sõna võttev kotermann.

Kui meri kutsub ja soovite tunda selle lõputut avarust ning mõista neid, kes on valinud elu lainetel, siis "Täiesti tavaline merereis" on teie jaoks. See on lugu, mis ei räägi mitte ainult laevast, vaid inimestest, kes selle pardal koos maailma avastavad."