Tallinn (Reval). Keskaegsed kindlustused

Tallinn (Reval). Keskaegsed kindlustused

Autor: Rein Zobel

Kirjastus: EESTI KUNSTIAKADEEMIA

Kategooria: Arhitektuur
2011 aasta

Hindad

Rahva Raamat
31.59€
Hetkel pole saadaval
Apollo
37.15€ / 35.29€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, kuidas keskaegne Tallinn end vaenlaste eest kaitses? Rein Zobeli teos "Tallinn (Reval). Keskaegsed kindlustused" viib sind ajas tagasi, et avastada, kuidas see Läänemere pärl oma võimsate kindlustuste abil vastu seisis. See raamat on teine osa Zobeli hinnatud triloogiast, mis uurib Tallinna linnaehituse ajalugu, järgnedes esimesele köitele, mis keskendus linnaehitusele 13.–14. sajandil.

Sinu ees avaneb põhjalik ülevaade Tallinna kindlustuste arengust, mis 16. sajandi alguseks olid kasvanud muljetavaldavaks kaitsestruktuuriks. Sel ajal, kui linnas elas umbes 7000 inimest, oli Tallinn juba varustatud 72 kaitsetorni ja kindlustatud väravaga. Lisaks kaitsevõimet tugevdav eesvall ja kaks kivist bastioni loodeküljel näitavad, kui tõsiselt võeti linna turvalisust enne Martin Lutheri usureformatsiooni.

Rein Zobel, kes on Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessor, toob oma teadmised ja kogemused otse sinuni. Ta on oma elu pühendanud Eesti ajaloolise arhitektuuri uurimisele, olles juhtinud mitmeid restaureerimisprojekte, sealhulgas Padise kloostri konserveerimistöid ja Tallinna keskaegse linnamüüri restaureerimist. Zobeli varasemad teosed, nagu "Tallinna linnamüür" ja "Walls and Towers of Tallinn", on juba tunnustust pälvinud, ning nüüd saad ka sina sukelduda tema ekspertteadmistesse.

Ivar Saki kujundatud raamat ei ole mitte ainult silmale ilus vaadata, vaid ka väärtuslik teadmiste allikas, mis aitab mõista, kuidas Tallinn on jõudnud oma praeguse ilme ja struktuurini. Kui sind huvitab ajalugu, arhitektuur või lihtsalt Tallinna linn, siis see raamat on just sinule. Avasta, millised lood ja saladused peituvad Tallinna vanade müüride ja tornide vahel.