TALLINN (REVAL) KESKAJAL. LINNAEHITUS 13.-14. SAJANDIL

TALLINN (REVAL) KESKAJAL. LINNAEHITUS 13.-14. SAJANDIL

Autor: Rein Zobel

Kirjastus: EESTI KUNSTIAKADEEMIA

Kategooria: Arhitektuur
2009 aasta

Hindad

Rahva Raamat
23.97€
Hetkel pole saadaval
Apollo
28.95€ / 27.50€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, kuidas Tallinn oma keskaegse ilme sai? Rein Zobeli raamat "Tallinn (Reval) keskajal. Linnaehitus 13.-14. sajandil" viib sind ajas tagasi, et avastada, kuidas meie armastatud pealinn kujunes ja kasvas 13. ja 14. sajandil. See põhjalik uurimus heidab valgust Tallinna varasele arengule, tuginedes ajaloolistele allikatele ja fotograafilistele tõenditele.

Raamatu lehekülgedel tutvustatakse sulle, kuidas Taani kuningas Valdemar II 1219. aastal linna vallutas ning kuidas erinevad linnused – alates Lyndanise linnusest kuni Liivi ordu lossini – oma praeguse kuju said. Autor uurib ka kuningas Erik IV ja leskkuninganna Margrethe initsiatiivil rajatud linnakindlustuste ajalugu ja nende hilisemat täiendamist kuningas Erik VII valitsemisajal.

Lisaks sõjalistele rajatistele pöörab Zobel tähelepanu ka vaimulikele ehitistele, nagu kloostrid ja kirikud, ning nende paiknemisele keskaegses Tallinnas. See raamat on justkui ajarännak, mis võimaldab sul kogeda ja mõista meie pealinna ajaloolist südant.

Kui ajalugu sind köidab ja soovid saada üksikasjalikku ülevaadet Tallinna keskaegsest arhitektuurist, siis on "Tallinn (Reval) keskajal. Linnaehitus 13.-14. sajandil" teos, mida ei tohiks sinu raamaturiiulilt puududa. Rein Zobeli ekspertteadmised ja põhjalikud uuringud toovad ajaloo elavalt sinu ette, avades ukse ammustesse aegadesse, kus iga kivi ja müür jutustab oma loo.