Tallinna Balletikool. Lennud 1953–2022

Tallinna Balletikool. Lennud 1953–2022

Kirjastus: EESTI TEATRILIIT

Kategooria: Teater ja kino
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.50€
Osta
Apollo
9.95€ / 9.45€
Osta
Kui oled tantsukunsti austaja või lihtsalt huvitatud Eesti kultuuripärandist, siis "Tallinna Balletikool. Lennud 1953–2022" on teos, mis peaks kindlasti sinu raamaturiiulit ehtima. See väärikas väljaanne on järg 2003. aastal ilmunud raamatule "Tallinna Balletikool. Lennud 1953–2003" ja toob lugejani põhjaliku ülevaate kõigist andekatest balletitantsijatest, kes on kooli uksed seljataha jätnud aastatel 2004–2022.

Liina-Liis Liiv-Toome, Janika Suurmetsa ja Lemme Saarma koostöös valminud raamat ei ole pelgalt lõpetajate nimekiri, vaid sisaldab ka rikkalikult illustreeritud materjali, mis annab edasi kooli ajalugu ja arengut. See on lugu pühendumusest, andest ja traditsioonidest, mille juured ulatuvad tagasi esimese lennu lõpetamiseni 1953. aastal.

Tallinna Balletikool, mis alustas oma teekonda Eesti Riikliku Koreograafilise Kooli nime all, on olnud koduks paljudele tänaseks maailma lavadel tunnustust leidnud balletiartistidele. Raamatu lehekülgedelt leiad inspireerivad lood sellest, kuidas Eesti balletiharidus on kasvatanud tantsijaid, kes on jõudnud oma ala tippu ja kuidas kooli vilistlased on omakorda saanud armastatud pedagoogideks, jätkates kooli pärandi edasiandmist.

Raamat on osa "Lendude" sarjast, mille on algatanud Ingo Normet. Sari heidab valgust Eesti kunstikoolide ajaloole ja nende vilistlastele, olles väärtuslikuks allikaks kõigile, kes soovivad süveneda meie kultuurilukku.

Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali toel ilmunud teos on kui ajakapsel, mis peidab endas lugusid, mälestusi ja kogemusi, mis on kujundanud Eesti balletti läbi aastakümnete. Kui tunned, et soovid osa saada sellest imelisest maailmast, siis see raamat on justkui pilet, mis viib sind läbi aastate rännakule, kus iga peatus on täis graatsiat, ilu ja kunsti.