Tallinna narrid ja narrikesed

Tallinna narrid ja narrikesed

Autor: Eduard Bornhöhe

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Klassika ja eeposed
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
6.99€
Osta
Apollo
17.95€ / 17.05€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kui palju erinevaid narride tüüpe meie hulgas tegelikult leidub? Eesti kirjandusklassika ühe silmapaistvama autori Eduard Bornhöhe sulest pärinev teos "Tallinna narrid ja narrikesed" pakub teile võimalust sukelduda 19. sajandi lõpu Tallinna kirevasse maailma, kus koomilised ja absurdsete ambitsioonidega tegelased püüdlevad kuulsuse, rikkuse ja armastuse poole, tehes seda sageli kõige kummalisemal ja naeruväärsemal moel.

Eduard Bornhöhe terav pliiats ja meisterlik sõnakasutus loovad värvika galerii tegelaskujusid, kelle hulgas on näiteks luuletaja Salomon Vesipruul, kelle surematu kuulsuse igatsus on sama sügav kui tema loodud värsiread. Või leiutaja Jaan Tatikas, kelle entusiasm ja leidlikkus toovad esile nii tema geniaalsuse kui ka koomilise eksimuste jada.

See raamat on tõeline maiuspala neile, kes hindavad irooniat ja satiiri. Bornhöhe "Tallinna narrid ja narrikesed" ei ole lihtsalt ajaviitekirjandus, vaid peenelt konstrueeritud sotsiaalne kommentaar, mis peegeldab autori teravat silma ühiskonna veidruste ja vastuolude suhtes. Raamat, mis ilmus esmakordselt 1892. aastal, on tänaseks saanud Eesti kirjanduspärandi osaks ja pakub lugejatele võimalust mõista paremini meie esivanemate elu-olu ja huumorimeelt.

Kui soovite kogeda ajatut kirjandust, mis ühendab endas ajaloolise Tallinna atmosfääri ja ajatu inimliku rumaluse, siis "Tallinna narrid ja narrikesed" on teie jaoks ideaalne valik. Lugege ja avastage, millised narrid võivad peituda meie endi seas – ja võib-olla isegi meis endis.