Talv ja kevad Kivikülas

Talv ja kevad Kivikülas

Autor: Raimo Männis

Kirjastus: POST FACTUM

Kategooria: Noortele
2018 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
2.49€
Osta
Raimo Männise teos "Talv ja kevad Kivikülas" viib lugeja tagasi ajas, pakkudes sügavama pilguheite Eesti koolielu argipäeva möödunud sajandi keskpaigas. Raamat on loomulik jätk populaarsele "Kiviküla kooli poisid", mis ilmus 1974. aastal ja kujunes kiiresti noorsookirjanduse klassikaks, ületades oma algse lasteraamatu piirid.

Kui oled huvitatud Eesti ajaloo ja kultuuri nüanssidest, siis "Talv ja kevad Kivikülas" on just sinu jaoks. See raamat heidab valgust toonasele haridussüsteemile, kus seitsmeklassiline koolisüsteem oli normiks ja koolikohustus kestis seitse aastat. Autor toob esile, kuidas poliitilised ja majanduslikud olud, sealhulgas nõukogude režiimi ranged piirangud, mõjutasid kooliõpilaste igapäevaelu.

Raimo Männis on oma teoses jäädvustanud ajaloo keerdkäike ja noorsoo kasvuraskusi, mis on omased igale ajastule, kuid millel on ka selgelt ajastu spetsiifilised jooned. Raamatu tegelased, enamasti tuttavad juba esimesest osast, on silmitsi uute väljakutsetega, mis peegeldavad nii isiklikke kui ka ühiskondlikke probleeme.

Kuigi "Talv ja kevad Kivikülas" on iseseisev teos, võib lugejale olla kasulik tutvuda ka eelkäijaga, et saada täielik ülevaade tegelaste arengust ja sündmuste taustast. Raamat on saadaval raamatukogudes ja pakub põnevat lugemist neile, kes soovivad mõista, kuidas mineviku sündmused kujundavad meie tänapäeva.

Kui oled kirglik Eesti kirjanduse ja ajaloo vastu, siis "Talv ja kevad Kivikülas" on kindlasti väärt sinu tähelepanu. See raamat ei ole mitte ainult hariv, vaid ka kaasahaarav, avades ukse ajastusse, mis on küll möödas, kuid mille mõjud on tuntavad tänaseni.