Tavaline don Quijote

Tavaline don Quijote

Autor: Vootele Ruusmaa

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Luule
2018 aasta

Hindad

Rahva Raamat
5.00€
Hetkel pole saadaval
Apollo
5.00€ / 4.75€
Osta
Vootele Ruusmaa, tuntud kui andekas muusik ja luuletaja, toob lugejateni oma esimese luulekogu "Tavaline Don Quijote". See teos kujutab endast eneseirooniat täis rännakut, kus Ruusmaa kehastub kuulsaks rüütliks, kuid teeb seda omamoodi tavalisuse võtmes. Raamatus käsitletakse elu traagikat ja süngust, ent alati säilitades kerge ja mängulise tooni, mis ei lase raskusel lugejat maha suruda.

Ruusmaa kasutab oma sõnade seadmise kunstis minimalistlikku, kuid tihedat stiili, mis loob kord avarust kord sügavat vaikust meenutavaid meeleolusid. Tema luuletused on nagu metalsed õhtutunnid, mis virguvad, et kuulata tuttavaid hääli unise linna suminas. Ta võrdleb kuud ja tähti sõnatute suudega, millest õhkub rebenenud pilvi, luues kujundeid, mis jäävad kauaks mõtteisse.

Raamatut rikastavad autori enda illustratsioonid, mis lisavad tekstidele visuaalset sügavust ja aitavad lugejal sukelduda Ruusmaa loodud maailma. "Tavaline Don Quijote" on teos, mis kõnetab neid, kes hindavad poeesiat, mis peegeldab elu mitmetahulisust – nii selle kergeid kui ka süngemaid hetki.

Kui oled luulehuviline, kes otsib midagi, mis kõnetaks südant ja paneks mõtlema, siis Vootele Ruusmaa "Tavaline Don Quijote" võib olla just see, mida vajad. Lase end kaasa haarata sellest ainulaadsest luulekogust, mis pakub emotsionaalset resonantsi ja intellektuaalset stimulatsiooni.