Tempo ja retooriline ajastamine 17.–18. sajandi instrumentaalmuusika esituses

Tempo ja retooriline ajastamine 17.–18. sajandi instrumentaalmuusika esituses

Autor: Saale Fischer

Kategooria: Muusika ja tants
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
9.95€ / 9.45€
Osta
Kui oled muusikahuviline, kes tunneb kirge barokkmuusika ja selle esitamise vastu, siis Saale Fischeri teos "Tempo ja retooriline ajastamine 17.–18. sajandi instrumentaalmuusika esituses" on just sinu jaoks. See raamat on omamoodi teejuht, mis avab ukse 17. ja 18. sajandi muusika sügavamale mõistmisele, pakkudes uusi vaatenurki ja tõlgendusvõimalusi.

Saale Fischer, kelle enda taust klavessiinimängijana annab talle ainulaadse perspektiivi, sukeldub barokkmuusika retoorilisse keelde ja uurib, kuidas tempo ja ajastus mõjutavad muusika esitust. Raamat ei ole pelgalt akadeemiline uurimus, vaid ka praktiline juhend, mis on rikastatud autori isiklike kogemustega interpreedina.

Fischeri lähenemine on uuenduslik – ta näitab, kuidas varajased noodikirjad on täis esituslikke vihjeid ja kuidas neid oskuslikult lugedes võime leida uusi kihte muusikas, mida tänapäeva kuulaja võib varem märkamata jätta. Autor rõhutab, et interpreedi subjektiivne panus on tõlgendusprotsessis hädavajalik, andes esitusele isikupära ja sügavuse.

See raamat on hindamatu allikas kõigile, kes soovivad oma esitustes saavutada ajastutruudust ning mõista paremini, kuidas ajaloolised esitusviisid võivad rikastada kaasaegset muusikapraktikat. Olgu sa professionaalne muusik, muusikatudeng või lihtsalt barokkmuusika austaja, "Tempo ja retooriline ajastamine 17.–18. sajandi instrumentaalmuusika esituses" pakub sulle uusi teadmisi ja inspiratsiooni.