THI. PRESIDENT ILVESE KADRIORU AASTAD 2006–2016

THI. PRESIDENT ILVESE KADRIORU AASTAD 2006–2016

Autor: Argo Ideon

Kirjastus: HEA LUGU

Kategooria: Poliitika
2016 aasta

Hindad

Rahva Raamat
2.50€
Hetkel pole saadaval
Apollo
2.99€
Osta
"THI. President Ilvese Kadrioru aastad 2006–2016" on Argo Ideoni sulest pärit teos, mis kutsub sind avastama Toomas Hendrik Ilvese kümnendit Eesti presidendina. Raamat pakub sulle ainulaadset sissevaadet presidendi ametiaega, tuues esile nii poliitilised tormid kui ka isiklikud hetked.

Avasta, kuidas Ilves navigeeris läbi 2007. aasta pronksiöö ja 2014. aasta Ukraina kriisi keeristormide, ning saa osa seni varjul püsinud detaile tema kohtumistest maailma liidritega. Tutvu Ilvese suhetega USA presidentide George W. Bushi ja Barack Obamaga, aga ka Venemaa presidentide Vladimir Putini ja Dmitri Medvedeviga ning kirikupea Aleksius II-ga.

Raamat viib sind tagasi 2008. aasta Gruusia sõja päevadesse, kus Ilves osales riskantsel lennureisil Thbilisi, ning avab ukse tema keerukatesse suhetesse Gruusia president Mihheil Saakašviliga. Lisaks leiad südantsoojendavaid lugusid Ilvese sõprusest Poola presidentide Lech Kaczyński ja Bronislaw Komorowski, aga ka pilguheitu Balti riigijuhtide vaheliste suhete varjukülgedele.

Ideoni raamat on kirjutatud kaasahaaravalt ja selgelt, sisaldades rohkelt intrigeerivaid juhtumeid ning varem avaldamata informatsiooni. See põhjalik ülevaade Eesti kolmanda presidendi ametiaegadest põhineb umbes 60 intervjuul ja vestlusel, mis on toimunud neljas erinevas riigis.

Kui sind huvitab Eesti lähiajalugu ja tahad mõista paremini, kuidas üks riigipea oma ajastu väljakutsetele vastu astus, siis on "THI. President Ilvese Kadrioru aastad 2006–2016" just see raamat, mida peaksid lugema.