Tõlkija hääl XI

Tõlkija hääl XI

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Keel ja kirjandus
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
5.99€
Osta
Kui oled kirglik kirjandushuviline ja sind huvitab, kuidas tõlked rikastavad eesti kirjandusmaastikku, siis "Tõlkija hääl XI" on just see, mida sa vajad. See on Eesti Kirjanike Liidu tõlkijate sektsiooni poolt välja antud almanahh, mis toob esile tõlkimise olulisust ja selle mõju meie kultuurile.

Kogumikus leidub mitmeid kaasahaaravaid artikleid, mis on kirjutatud tunnustatud autorite poolt, nagu Katre Talviste ja Heili Sepp, ning pakub sügavuti analüüse ja mõtisklusi tõlkimise kunstist. Kristjan Haljak, Leenu Nigu ja teised autorid avavad oma tööde kaudu akna tõlkija igapäevaellu ja väljakutsetesse, mis kaasnevad tekstide uude kultuuriruumi toomisega.

Eriline tähelepanu on pööratud heebrea kirjandusele, kus Anu Põldsami juhtimisel toimub vestlusring, kus osalevad Margus Alver, Kalle Kasemaa, Urmas Nõmmik ja Ave Põlenik. Need arutelud pakuvad haruldast sissevaadet heebrea kirjanduse tõlkimise nüanssidesse ja selle eripäradesse.

Anne Lange avasõnad sütitavad lugeja mõtlema tõlkija rolli üle laiemalt, samas kui Neeme Näripä ja Agne Pilvisto intervjuus avaneb dialoog tõlkija ja teksti vahel. Maria Fausti kõne annab aga inspiratsiooni kõigile vabakutselistele kunstnikele, rääkides elust loomeinimesena.

Lisaks saavad sõna Eesti Kultuurkapitali tõlkeauhindade nominendid, kes jagavad oma kogemusi ja vaatenurki tõlkimisele. Samuti ei jäeta mainimata teisi olulisi auhindu, mis tunnustavad tõlkijate panust eesti kirjandusse.

Kui sa hindad kirjandust ja soovid mõista paremini tõlkimise protsessi, siis "Tõlkija hääl XI" on sinu jaoks hindamatu allikas. Selle lehekülgedelt leiad nii inspiratsiooni kui ka uusi teadmisi, mis avardavad sinu arusaama tõlkimise maailmast.