Torgny Lindgren. Mao tee kalju peal

Torgny Lindgren. Mao tee kalju peal

Autor: Torgny Lindgren

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
7.99€
Osta
Apollo
7.95€ / 7.55€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, kuidas võim võib inimest muuta? Või kuidas eluraskused võivad paljastada inimhinge tõelise jõu? Torgny Lindgreni "Mao tee kalju peal" on lugu, mis kõnetab just neid teemasid, pakkudes Sulle sügavat emotsionaalset kogemust.

Anu Saluäär on öelnud, et Lindgren on mõistatus – tema loodud tegelased, olgu nad siis kuningad või võimumehed, näitavad meile võimu destruktiivset mõju. Samas on tema jutustused täis nõrku ja osatuid, kelle sisemine jõud ja vastupidavus paistavad eredalt, meenutades meile, mis on inimlikkuses kõige olulisem: armastuse vägi ja kustumatud lootused.

Lindgren, kes elas aastatel 1938–2017, oli Rootsi kirjandusmaastikul tuntud oma mitmekülgse loomingu poolest. Ta suutis luua teoseid, mis ulatuvad lüürilis-iroonilisest luulest kuni maagilise realismi ja teravmeelse huumoriga vürtsitatud romaanideni. "Mao tee kalju peal" on üks neist romaanidest, mis viib Sind 19. sajandi teise poole Põhja-Rootsi, kus jälgid ühe vaesuses vaevleva perekonna igapäevaelu. Lindgreni kirjeldused on nii elavad ja detailsed, et võid tunda end justkui osana sellest kogukonnast, tajudes nende lootust ja meeleheitet.

Raamat, mis ilmus esmakordselt 1987. aastal, tõi Lindgrenile rahvusvahelise kuulsuse ja tunnustuse. Tänaseks on "Mao tee kalju peal" tõlgitud peaaegu kolmekümnesse keelde ja 1998. aastal jõudis see ka Eesti Draamateatri lavale Priit Pedajase lavastuses.

Kui Sind huvitab, kuidas inimesed võivad raskustes kasvada ja kuidas elu karmid tingimused võivad tuua esile kõige eredamad inimlikud omadused, siis on "Mao tee kalju peal" just Sulle mõeldud. See on lugu, mis ei jäta Sind külmaks, vaid paneb Sind mõtlema ja võib-olla isegi oma elu üle järele mõtlema. Avasta Lindgreni maailm ja lase end kaasa haarata sellest võimsast ja liigutavast loost.