Tutvuge Richard Nikolaus Coudenhove-Kalergi mõjuka teosega "Totaalne riik – totaalne inimene. Paneuroopast", mis avab ukse 20. sajandi alguse Euroopa poliitilise mõtlemise südamesse. Coudenhove-Kalergi, kes elas aastatel 1894–1972, oli oma ajastu visionäär, kes pühendas oma elu Euroopa rahvaste ühtsuse edendamisele. Tema ambitsioonikas eesmärk polnud pelgalt majanduslik koostöö, vaid sügavam, inimlikum ühendus, mis teeniks kogu kontinendi heaolu.
Paneuroopa liikumise asutajana ja eestvedajana nägi Coudenhove-Kalergi Euroopat kui ühtset piirkonda, kus rahu, kultuur ja vabadus on kõrgemad väärtused. Tema ideed inspireerisid paljusid mõtlejaid ja poliitikuid, kes töötasid nii enne kui ka pärast Teist maailmasõda selle nimel, et Euroopa riigid leiaksid üksteisega ühise keele ja eesmärgid.
Raamatus käsitletakse Coudenhove-Kalergi nägemust ja analüüsitakse tema aja probleeme, mis on hämmastavalt asjakohased ka tänapäeval, peaaegu sajand hiljem. Paneuroopa idee on endiselt aktuaalne, kuna Euroopas leidub nii toetajaid kui ka vastaseid, kes seisavad vabaduse filosoofia erinevatel poolustel.
Selle olulise teose eessõna on kirjutanud tuntud Eesti poliitik ja Euroopa Liidu veteran Siim Kallas. Raamat on ilmunud koostöös Liberalismi Akadeemiaga, mis rõhutab selle tähtsust tänapäeva poliitilises diskursuses.
Kui oled huvitatud Euroopa ajaloost, poliitikast ja tulevikust, pakub "Totaalne riik – totaalne inimene. Paneuroopast" Sulle sügavat mõtlemisainet. See on teos, mis ei kaota oma tähtsust, kutsudes lugejaid üles mõistma Euroopa ühtsuse keerukat ja mitmetahulist olemust.