Tove Janssoni teekond vabadusse ja maailma otsa

Tove Janssoni teekond vabadusse ja maailma otsa

Autor: Leena Vartanen

Kirjastus: SINISUKK

Kategooria: Reisikirjad
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
28.50€
Osta
Apollo
29.95€ / 28.45€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, kuidas tuntud loojad leidsid oma inspiratsiooni? "Tove Janssoni teekond vabadusse ja maailma otsa" autoriks Leena Vartanen, avab ukse Soome ühe armastatuima kunstniku ja kirjaniku, Tove Janssoni, sisemisse maailma. Jansson, kes on laialdaselt tuntud oma armastatud Muumitrollide loojana, tundis mingil hetkel, et vajab uut suunda ja inspiratsiooni.

Selles raamatus jälgid sa Tove'i ja tema elukaaslase Tuulikki Pietilä, keda Tove hellitavalt Tootiks kutsus, seiklusi, kui nad otsustavad tavapärasest elust eemalduda ja asuvad ümbermaailmareisile. Sinu silme ees rullub lahti nende esimene peatus Jaapanis, kus Tooti soetatud kitsasfilmikaamera jäädvustab nende edasisi seiklusi – olgu selleks siis päikeseloojangud Hawaiil, ajaloolised templid Mehhikos või Ameerika Ühendriikide avastamata paigad.

See raamat on mitte ainult reisikirjeldus, vaid ka sügavalt isiklik lugu vabaduse otsingutest ja uue inspiratsiooni leidmisest. Kui oled kunagi tundnud, et soovid oma igapäevaelust põgeneda ja midagi uut avastada, siis Tove Janssoni lugu puudutab sind kindlasti. Avasta, kuidas üks naine leidis julguse järgida oma südant ja kuidas see teekond muutis tema kunsti ja elu igaveseks.