Tuhat hiilgavat päikest

Tuhat hiilgavat päikest

Autor: Khaled Hosseini

Kirjastus: HEA LUGU

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
24.50€
Osta
Apollo
25.95€ / 24.65€
Osta
Kui oled otsimas südantliigutavat lugemiselamust, mis viib sind läbi Afganistani ajaloo keerdkäikude ja inimhingede sügavaimate tunnete, siis Khaled Hosseini "Tuhat hiilgavat päikest" on just sinule. See teos, mis on järg Hosseini üleilmsele bestsellerile "Lohejooksja", pakub lugejale kaasahaaravat ja emotsionaalset rännakut läbi kolme aastakümne Afganistani ajaloo, avades ukse kahe erakordse naise maailma.

Peategelane Mariam on alles viieteistkümneaastane tütarlaps, kui ta sunnitakse abielluma oluliselt vanema ja karmi Rashidiga ning kolima Kabuli. Aastakümnete vältel kogeb Mariam elu täis katsumusi ja raskusi, kuni ühel päeval toob saatus tema ellu noore Laila. Laila, kes on samuti kogenud oma noores elus suurt tragöödiat, muutub Mariami jaoks ootamatuks kaaslaseks. Koos avastavad nad, et armastus ja sõprus võivad õitseda ka kõige ebasoodsamates tingimustes, pakkudes lohutust ja jõudu kõige raskematel hetkedel.

Autor Khaled Hosseini, kes sündis 1965. aastal Kabulis, pidi 1980. aastal Afganistanis toimunud poliitiliste sündmuste tõttu koos perega otsima varjupaika Ameerika Ühendriikides. California osariigis uut elu alustanud Hosseini omandas arstikraadi ja töötas arstina aastatel 1996–2004. Tema esmakordne visiit Afganistani pärast pikka eemalolekut 2003. aastal andis talle inspiratsiooni kirjutada "Tuhat hiilgavat päikest". Hosseini kirjanduslikku pärandit, sealhulgas tema kahte esimest teost, on maailmas müüdud rohkem kui 38 miljonit eksemplari.

"Tuhat hiilgavat päikest" ei ole lihtsalt romaan, see on tunnistus inimvaimu vastupidavusest ja armastuse jõust, mis ei kustu kunagi. See on lugu, mis puudutab sügavalt ja jääb sinuga pikaks ajaks. Kui oled valmis sukelduma Hosseini maailma, siis see teos ootab sind, et avada oma lehekülgi ja viia sind kaasa ühele unustamatule teekonnale.