TUNA 4/2019

TUNA 4/2019

Kirjastus: RAHVUSARHIIV

Kategooria: Kultuuriajalugu
2019 aasta

Hindad

Rahva Raamat
7.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
1.99€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, kuidas eesti keel ja Eesti ajalugu on omavahel põimunud? "Tuna 4/2019" on põneva lugemisvara, mis pakub sügavuti minevaid artikleid Eesti minevikust ja kultuurist. Toomas Kiho essee avab selle väljaande, kaitstes eesti keele ja Eesti lugu, ning see on vaid jäämäe tipp.

Ivar Leimus toob esile Zoe (Sofia) Palaiologina kuldseid jälgi meie pealinnas, Tallinnas. Inna Põltsam-Jürjo uurimus heidab valgust eesti keele ja 17. sajandi kirikuvisitatsioonide vahelistele seostele, mis on osa meie keele arenguloost. Aldur Vunk annab vastuse intrigeerivale küsimusele, kuidas kuralastest sai balti rahvas.

Peeter Kaasiku artikkel viib sind tagasi 1940. aastasse, avades Eesti Vabariigi välispolitsei likvideerimise ja töölis-talupoegade miilitsa organiseerimise loo. Heino Arumäe toob päevavalgele huvitavaid seiku Alfred Rosenbergi poliitilisest päevikust, mis annab uue vaatenurga tolle aja sündmustele. Meelis Saueauk vaatleb märtsiküüditamist laiemas NSV Liidu massideporteerimiste kontekstis, mis aitab mõista selle traagilise sündmuse mõju meie rahva ajaloole.

Mati Laur ja Tõnu Tannberg heidavad valgust Eesti NSV haldusjaotuse muudatustele aastatel 1950–1962, mis on oluline osa meie haldusajaloost. Lisaks pakub väljaanne fotonurga, kus saad tutvuda Tartu – tuntud ülikoolilinnaga, mis on olnud teadmiste ja hariduse keskuseks läbi aegade.

Kui sind huvitab Eesti ajalugu ja kultuur, siis "Tuna 4/2019" on just see, mida sa vajad. See on rikas ja mitmekesine kogumik, mis aitab sul mõista meie rahva minevikku ja selle mõju tänapäevale. Avasta ajalooliste sündmuste tagamaid ja nende mõju eesti keelele ja identiteedile, kõik ühes köites.