Ustavussidemed

Ustavussidemed

Autor: Delphine De Vigan

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2018 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
6.99€
Osta
"Ustavussidemed" on Delphine De Vigan'i südantliigutav romaan, mis jutustab nelja erakordselt kujutatud tegelase elulugusid, põimides kokku nende saatuseid ja sisemisi konflikte. Teos pakub Sulle, lugeja, võimalust kuulata nelja erinevat häält, mis kõik kõnelevad ustavuse ja reetmise keerulistest teemadest.

Peategelane, 12-aastane Theo, on intelligentne noormees, kes on sunnitud navigeerima oma vanemate lahutuse raskes vees. Tema vanemate hooldusõiguse vaidlus on talle koormavaks saanud ja Theo leiab lohutust alkoholist. See valik viib ta aga üha sügavamale probleemide keerisesse. Tema parim sõber Mathis on selles keerulises teekonnas tema kõrval, kuid samas ka osaline Theo allakäiguspiraalis.

Hélène on kooliõpetaja, kes on oma lapsepõlves kogenud traumaatilisi sündmusi. Ta märkab Theo käitumises murettekitavaid märke ja hakkab kahtlustama, et poisi sõprus Mathisega võib olla talle kahjulik. Hélène'i vaist ütleb talle, et peab sekkuma, kuid see ei ole lihtne ülesanne.

Cécile, Mathise ema, on samuti oluline tegelane selles loos. Ta näeb, kuidas tema poja sõprus Theo'ga võib olla problemaatiline, ja samal ajal peab ta toime tulema omaenda perekonnaelu raskustega, mis ei kulge päris nii, nagu ta oleks soovinud.

Delphine De Vigan, sündinud 1966. aastal, on üks Prantsusmaa silmapaistvamaid kaasaegseid kirjanikke. Tema loodud tegelased ja nende valikud ei pruugi alati vastata üldtunnustatud normidele, kuid tema kirjutistes peegeldub sügav moraalne vastutustunne ning austus iseenda ja lugejate vastu.

"Ustavussidemed" on romaan, mis paneb Sind, lugeja, mõtisklema perekonna ja sõpruse tähenduse üle ning selle üle, kuidas vanemate käitumine mõjutab laste kasvamist ja valikuid. See on lugu, mis ei jäta kedagi külmaks ja sunnib meid kõiki vaatama sügavamale enda sisse ja ümber toimuvasse maailma.