Ütle, tsensor, milleks sulle käärid

Ütle, tsensor, milleks sulle käärid

Autor: Aksel Tamm

Kirjastus: KULDSULG KIRJASTUS

Kategooria: Keel ja kirjandus
2012 aasta

Hindad

Rahva Raamat
2.00€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas kirjanikud ja kirjastajad navigeerisid läbi nõukogude tsensuuri rägastiku? Aksel Tamme teos "Ütle, tsensor, milleks sulle käärid" avab teile selle keerulise maailma. Raamat, mis on tulvil teravmeelsust ja põhjalikult uuritud fakte, toob esile autori pikaajalise kogemuse Eesti kirjandusmaastikul.

Eesti Raamatu kirjastuse ning Keel ja Kirjandus ajakirja pikaaegse peatoimetaja Aksel Tamme sulest pärinev kolmas köide on justkui ajarännak, mis viib lugeja tagasi aega, mil sõnavabadus oli piiratud ja iga trükitud sõna võis kaasa tuua suuri riske. Raamatus käsitletakse kirjanike ja kirjastajate leidlikkust ning julgust, mis oli vajalik oma teoste avaldamiseks, hoolimata kommunistliku režiimi range kontrolli all olevast tsensuurisüsteemist.

Aksel Tamme kirjutatud esseed on rohkem kui lihtsalt ajalooline dokument; need on tunnistus inimvaimu vastupanuvõimest ja loovusest, mis õitseb isegi kõige rõhuvamates tingimustes. "Ütle, tsensor, milleks sulle käärid" on teos, mis mitte ainult ei harida, vaid ka inspireerib ja pakub intellektuaalset naudingut igale kirjandushuvilisele.

Kui teid huvitab, kuidas kirjandus on suutnud vastu seista poliitilisele survele ja tsensuurile, siis see raamat on teile. Aksel Tamme ainulaadne vaatenurk ja põhjalikud teadmised toovad esile nii tuntud kui ka vähem tuntud episoodid Eesti kirjandusajaloost, mis on väärt avastamist.