Uudissõnu uue aastatuhande algusest

Uudissõnu uue aastatuhande algusest

Autor: Maire Raadik

Kirjastus: TÄNAPÄEV

Kategooria: Eesti keel
2017 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.99€
Osta
Apollo
3.99€
Osta
Kui oled keelehuviline ja soovid avastada, kuidas eesti keel on uue aastatuhande esimestel kümnenditel rikastunud, on Maire Raadiku teos "Uudissõnu uue aastatuhande algusest" just sinu jaoks. See põhjalik uurimus heidab valgust sellele, kuidas eesti keel on aastatel 2000 kuni 2010 arenenud, tuues esile uued sõnad, mis on jõudnud õigekeelsussõnaraamatu 2006. ja 2013. aasta väljaannetesse ning need, mis on lisandumas 2018. aasta trükki.

Raamat pakub sulle võimalust tutvuda enam kui kahe tuhande uudiskeelendiga, millele on lisatud selgitused ja hinnangud. See on justkui ajarännak läbi keeleuuenduste, mis peegeldab ühiskonna muutusi ja tehnoloogia arengut. Raadik, kes on tuntud keeleteadlane ja eesti keele instituudi vanemkeelekorraldaja, jagab sinuga ka põnevat teavet selle kohta, kes ja kuidas uusi sõnu loovad ning millised on olnud XXI sajandi Eestis toimunud sõnavõistlused.

Lisaks leidub raamatus valik artikleid sõnavara teemal, mis on ilmunud peamiselt ajalehes Postimees aastatel 2016 ja 2017. Need kirjutised annavad sulle sügavama ülevaate keelekorraldusest ja sõnade loomise tagamaadest.

Maire Raadik, sündinud 1963. aastal, on oma ala ekspert, kes on panustanud ka teistesse keeleteemalistesse teostesse nagu "Panganduskeel", "Kuidas vormistada ametikirja", "Väikesed tarbetekstid" ning "Õigekirjaspikker. Eesti keele põhireeglite kogumik". Tema kirjutatud raamat "Uudissõnu uue aastatuhande algusest" on hindamatu allikas kõigile, kes tahavad mõista, kuidas keel elab ja hingab koos meiega, kujundades meie mõtlemist ja suhtlust.