Avastage Eesti disainimaailma üht kõige vastuolulisemat ajajärku teoses "Uus Vaev. Eesti Noor Disain 1980. Aastatel". See põhjalik uurimistöö heidab valgust 1980ndate aastate noortele Eesti disaineritele, kes lõid oma loomingulise tee Nõukogude Liidu lõpupäevade keerulistes tingimustes. Autor Jüri Kermik, kelle eestvedamisel algatatud uurimusprojekt 2015. aastal, pakub teile võimalust sukelduda ajastusse, kus kujunesid uued ideed ja disainilahendused, mis olid mõjutatud nii tollasest poliitilisest kliimast kui ka popkultuurist.
Raamat toetub Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis toimunud samanimelisele näitusele ja sellele eelnenud uurimistööle, tuues esile tollaseid noori talente ja nende loomingu. Teos käsitleb disaini kui vastupanu ja eneseväljenduse vormi, kus noored loojad püüdsid defineerida oma keskkonda, olles vastuolus ümbritseva puuduliku ja vaenuliku olustikuga.
Raamat on rikastatud artiklite ja fotoesseedega, mille on kirjutanud nii Jüri Kermik kui ka teised eksperdid nagu Iris Helkama Soomest, Karolina Jakaite Leedust, Kai Lobjakas, Triin Ojari, Silver Vahtre ja Mari Kajuste. Teos on mitte ainult haruldane pilguheit tollasele disainimaailmale, vaid ka visuaalselt haarav, sisaldades avalikkusele seni tundmatuid materjale.
Kui olete huvitatud disaini ajaloost või soovite mõista paremini, kuidas Eesti disain on arenenud ja kujunenud, siis "Uus Vaev. Eesti Noor Disain 1980. Aastatel" on teie jaoks hädavajalik lugemine. See on lugu loovusest, vastupanust ja identiteedi otsingutest ajal, mil maailm oli tormilises muutuses.