Vaba kultuur ehk loovuse loomus ja tulevik

Vaba kultuur ehk loovuse loomus ja tulevik

Autor: Lawrence Lessig

Kirjastus: TARTU ÜLIKOOLI KIRJASTUS

Kategooria: Ühiskond
2017 aasta

Hindad

Rahva Raamat
8.15€
Osta
Apollo
9.45€ / 8.98€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, kuidas kultuuriline pärand meieni jõuab ja mis juhtub, kui loovuse tiivad seotakse? Lawrence Lessigi raamat "Vaba kultuur ehk loovuse loomus ja tulevik" võtab luubi alla just need küsimused. See teos on kui kultuurilise vabaduse manifest, mis avab, kuidas kultuuriline loovus ja selle edasikandumine on aja jooksul muutunud, tihtipeale just ärihuvide survel.

Lessig, kes on tunnustatud õigusteadlane, toob esile, kuidas autoriõiguste karmistamine – sageli loojate kaitse ettekäändel – on piiranud loomevabadust ja kuidas see tasakaalustamatus mõjutab meie igapäevaelu ja kultuuri tervikuna. Ta ei keskendu ainult probleemidele, vaid pakub ka lahendusi, kuidas vaba kultuuri ideaale säilitada ja edendada.

Kui internet on andnud igale inimesele võimaluse olla looja ja levitaja, siis Lessigi sõnul on see kaasa toonud uusi väljakutseid. Tema analüüs, kuigi kirjutatud rohkem kui kümme aastat tagasi Ameerika kontekstis, on asjakohane ka tänapäeva Euroopas ja Eestis. Raamat ei ole ainult teoreetiline käsitlus, vaid ka praktiline juhend, kuidas igaüks meist saab kaasa aidata vaba kultuuri säilimisele ja arengule.

Kui sind huvitab, kuidas kultuuriline loovus ja autoriõigused omavahel põimuvad ning millised on vaba kultuuri edendamise võimalused, siis "Vaba kultuur ehk loovuse loomus ja tulevik" on teos, mida sa ei tohiks mööda lasta. See on raamat, mis paneb sind mõistma, kui oluline on igaühe panus kultuuri rikkusesse ja mitmekesisusse.