VÄIKE MERINEITSI

VÄIKE MERINEITSI

Autor: Hans Christian Andersen

Kirjastus: RAHVA RAAMAT

Kategooria: Muinasjutud
2019 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.99€
Osta
Apollo
13.95€ / 13.25€
Osta
Kas olete kunagi unistanud sügavsinisest veest, mis on puhtam kui kristall ja sügavam kui kõige kõrgemad kirikutornid? Hans Christian Anderseni "Väike merineitsi" viib teid just sellisesse maailma. See on lugu, mis räägib südamevalu ja armastuse igavesest tantsust, mis on võlunud lugejaid juba aastast 1836.

Kujutage ette viieteistkümneaastast merineitsi, kelle ilu ja lauluhääl on võrreldamatud. Ühel päeval päästab ta printsess laevahukust ja armub temasse lootusetult. Armastuse nimel on ta valmis ohverdama kõik, isegi oma hääl ja võimaluse elada meremaailmas. Ta vahetab oma kalasaba inimjalgade vastu, kuid iga samm on nagu astuks ta teravate nugade peale. Ja kõige valusam on ehk see, et ta ei saa oma armastatud printsile oma tõelist lugu rääkida.

See muinasjutt on tõeline klassika, mis ei kaota kunagi oma võlu. Eesti keeles on "Väike merineitsi" saanud uue tõlke ja kujunduse, et tuua see ajatu lugu uuesti lugejate südamesse. Kui olete Kopenhaagenis, võite isegi külastada kuulsat Väikese merineitsi kuju, mis on püstitatud muinasjutu auks ja vaatab kurvalt merelainetesse.

Anderseni "Väike merineitsi" pole lihtsalt lugu merineitsist ja printsist; see on sügavamõtteline lugu ohverdamisest, armastusest ja inimlikkusest, mis kõnetab igas vanuses lugejaid. Kas olete valmis sukelduma sellesse maagilisse maailma?