Vaikuse mägi. Õigeusu vaimsuse otsingul

Vaikuse mägi. Õigeusu vaimsuse otsingul

Autor: Kyriacos C. Markides

Kirjastus: POSTIMEES KIRJASTUS

Kategooria: Kristlus
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
37.99€
Osta
Apollo
39.95€ / 37.95€
Osta
Kas otsid midagi, mis raputaks sinu vaimseid tõekspidamisi ja avardaks arusaama müstikast? "Vaikuse mägi. Õigeusu vaimsuse otsingul" on Kyriacos C. Markidese kirjutatud teos, mis viib sind sügavale õigeusu müstitsismi südamesse.

1970. aastate lõpul alustas Kyriacos Markides, tollal sotsioloogiadoktorant, uurimistööd, mille eesmärgiks oli kirjutada terrorismi teemaline uurimus. Kuid kui ta Küprosele, oma lapsepõlve radadele, materjali koguma suundus, pööras juhuslik kohtumine tema plaanid pea peale. Küprosel kohtas ta Daskalost, erakordset tervendajat, kelle võimed panid Markidese senised ratsionaalsed veendumused proovile. Nähes, kuidas Daskalos vaid mõne hetkega tervendas naise, kellele arstid olid vaid voodirežiimi ennustanud, otsustas Markides oma uurimuse katki jätta ja sukelduda sügavamale müstikute maailma.

Aastakümneid hiljem viis saatus Markidese Áthose saarele, kus ta kohtus isa Maximosega, mehega, kes muutis tema elu. Áthos, mida Markides pidas eelarvamuste tõttu vaid ebausu ja rumaluse pesaks, avas talle uue maailma, kus vaimsus ja sügav usk õigeusu traditsioonidesse olid igapäevaelu loomulikuks osaks.

"Vaikuse mägi" on lummav teekond, mis viib sind läbi autori isiklike vestluste isa Maximosega, süveneb Markidese enda kodusaare vaimsesse pärandisse ning pakub põnevat sissevaadet õigeusu kristluse ajalukku. See raamat ei ole lihtsalt ajalooline ülevaade ega kuiv teoloogiline käsitlus, vaid sügavalt isiklik ja elav kirjeldus sellest, kuidas müstika ja vaimsus võivad inimese elu muuta.

Kui oled valmis avastama õigeusu vaimsuse sügavamaid kihte ja laskma end kaasa haarata Kyriacos C. Markidese vaimsest otsingust, siis on "Vaikuse mägi" just sinule mõeldud. See raamat ei ole pelgalt lugemiskogemus, vaid võib osutuda ka sinu enda vaimseks teekonnaks.