Hiina klassikalise kirjanduse pärl "Vaimude otsija kirjad" ehk "Soushen ji" on ainus täielikult säilinud teos Jini dünastia ajast (265–420) pärit õpetlaselt Gan Bao'lt. See kogumik on üks varasemaid imelugude antoloogiaid, mis sillutas teed keerukamale chuanqi žanrile. Tuntud näide sellest žanrist on Pu Songlingi "Libarebased ja kooljad", mis on Eesti lugejatele hästi tuttav.
"Vaimude otsija kirjades" leiad sa jumalike olendite ja surematute elulugusid, lugusid ettekuulutavatest unenägudest ja surematute imetegudest. Samuti sisaldab see ülestähendusi looduse anomaaliatest, konfutsianistlike väärtuste õpetusi, legende ajaloolistest isikutest ja sündmustest ning kirjeldusi inimeste kokkupuudetest vaimude ja libaloomadega.
Gan Bao, olles ajaloolane, kogus oma teoses müüte ja legende, mis pärinevad kroonikatest ja filosoofilistest traktaatidest. Need lood mõjuvad tõestisündinud juhtumitena, kuna on seotud tegelike isikute, ajastute ja kohtadega. Teos annab suurepärase ülevaate tolle aja uskumustest ja arusaamadest maailmast, mis on täis hingestatud ja imepäraseid sündmusi.
Kuigi tänapäeval peetakse "Soushen ji" lugusid pigem fantaasiakirjanduseks, ei näinud Gan Bao neid väljamõeldistena. Oma teose sissejuhatuses rõhutas ta, et tema eesmärk on näidata, et vaimude maailm ei ole pettus. See teeb teosest väärtusliku allika, mis avab ukse iidsete uskumuste ja müstiliste lugude maailma.