VALGA KEK-I NELI AASTAKÜMMET

VALGA KEK-I NELI AASTAKÜMMET

Autor: Vello Jaska,Taavi Niittee,Egon Ilisson

Kirjastus: KULDNE LAMMAS

Kategooria: Eesti ajalugu
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
1.99€
Osta
Apollo
1.99€
Osta
Kui sind huvitab, kuidas Valga KEK ja Tõrva Ehituskontor oma esimeste sammudega raskuste kiuste entusiasmi leidsid, kuidas nad kasvasid tugevaks ja oskuslikuks ehitusfirmaks ning milline oli nende pühendunud töö Valga rajoonis ja kaugemalgi, siis "VALGA KEK-I NELI AASTAKÜMMET" on just see teos, mida otsid. Autorid Vello Jaska, Taavi Niittee ja Egon Ilisson on kokku pannud põhjaliku ülevaate sellest, kuidas inimesed, ehitajad ja visionäärid, lõid ja ehitasid eluks vajalikke hooneid – alates tootmishoonetest ja elamutest kuni kaupluste, sidejaoskondade, koolide ja spordikeskusteni. Samuti ei puudu raamatust jutt unikaalsetest projektidest, nagu Tehvandi ja Kääriku spordibaasid, mis omal ajal tõid piirkonnale üleriigilist tähelepanu.

See ligi 400-leheküljeline teos on kirjutatud tuginedes arhiividokumentidele, ajakirjandusele ja kirjandusele, aga ka tolle aja inimeste isiklikele mälestustele ja meenutustele. Raamatust leiad lisaks tekstidele ka hulgaliselt fotosid, mis aitavad paremini mõista ja näha, milline oli Valga KEK-i ja selle inimeste panus.

Kui sind köidab Eesti ehitusajalugu ja inimeste lood, kes on andnud panuse meie elukeskkonna loomisele ja arendamisele, siis see raamat pakub sulle väärtuslikku ja harivat lugemist. "VALGA KEK-I NELI AASTAKÜMMET" on mitte ainult ajalooline dokument, vaid ka austusavaldus neile, kes on oma tööga jätnud jälje Eesti ehituskunsti ja -kultuuri.