Valge

Valge

Autor: Leonhard Lapin

Kirjastus: EESTI KUNSTIAKADEEMIA

Kategooria: Varia
2020 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
10.95€ / 10.40€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, milline värv on valge? See on palju enamat kui lihtsalt värvipaleti element – valge on sümbol, mis puudutab meie igapäevaelu sügavalt ja mitmekülgselt. Eesti kunstnik ja mõtleja Leonhard Lapin on oma teoses "Valge" uurinud seda kõikehõlmavat tooni, mis sümboliseerib algust ja lõppu, puhtust ja tühjust.

Lapini teos on kui rännak valge tähenduse radadel, kus ta avab selle värvi esinemist ja tähendust looduses, ajaloos, kunstis ja keeles. Ta vaatleb valget kui vaimsust, mis on läbi aegade inspireerinud kunstnikke ja filosoofe. Raamat on kui meditatsioon, mis kutsub lugejat mõtisklema valge olemuse üle ning selle mõju üle meie mõttemaailmale ja loovusele.

Lapin ei piirdu vaid isiklike tähelepanekutega, vaid toob inspiratsiooniallikana esile ka Jaapani disaineri Kenya Hara teose "White", mis ilmus 2010. aastal. See teos on mõjutanud Lapini mõtteid valge kui disaini ja esteetika keskse elemendi kohta.

Kui olete huvitatud kunstist, disainist, kultuurilisest sümbolismist või lihtsalt soovite süveneda ühe põhivärvi sügavamasse tähendusse, siis "Valge" pakub teile rikkalikku ja intellektuaalselt stimuleerivat lugemiskogemust. Avastage, kuidas valge mõjutab teid ja teie ümber olevat maailma, ning leidke uusi vaatenurki sellele igapäevaselt kohatavale, kuid sageli mõistatuslikule värvile.