Valged klaarid

Valged klaarid

Kirjastus: CANOPUS

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
26.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas reetmine võib inimese elu pea peale pöörata? Eesti kirjaniku Ira Lemberi romaan "Valged klaarid" viib teid sügavale noore tütarlapse Jaana maailma, kes seisab silmitsi kõikehõlmava reetmise ja pettumusega. Kujutage ette, et olete viieteistkümneaastane ja avastate, et teie kallist vanaisast, kellele olete alati alt üles vaadanud, süüdistatakse kunagises reetmises – ta olevat noorena paljastanud NKVD-le metsavendade peidupaiga.

Jaana, kes on harjunud uskuma inimeste headusesse, leiab enda uskumused kõikuma löödud. Tema maailm pööratakse segamini, kui tõendid, mis võiksid vanaisa süüst puhtaks pesta, puuduvad. Koolis, kus ta on alati olnud eeskujulik õpilane ja klassi liider, muutub ta äkitselt tõrjutuks. Ja seda kõike tänu tema parimale sõbrannale, kes toob kooli laimava artikli tema vanaisa kohta, muutes sõbranna üleöö Jaana suurimaks vaenlaseks.

Kuidas leida oma tee, kui elu keerdkäigud on nii valusad ja keerulised? Jaana valik on kättemaks, kuid kas see on tõesti parim lahendus? "Valged klaarid" on lugu usaldusest, reetmisest ja leppimisest, mis paneb teid kaasa mõtlema, milliseid valikuid teie ise teeksite, kui seisaksite silmitsi sarnase olukorraga. See on romaan, mis ei jäta teid külmaks, vaid kutsub kaasa elama ja mõistma, et elu ei ole alati mustvalge.