Vana armastuskiri

Vana armastuskiri

Autor: Tiina Tamman

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2019 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Apollo
8.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas üks vana armastuskiri võib ajaloo keerdkäikudes ekselda ja lõpuks täiesti ootamatus kohas välja ilmuda? Tiina Tammani teos "Vana armastuskiri" viib teid just sellisele põnevale avastusretkele.

Raamatu süžee keerleb ümber salapärase kirja, mis on leitud Giffeyde perekonna paberite hulgast. Esialgu arvatakse, et kiri kuulub Konstantin Pätsile, Eesti esimesele riigivanemale, kuid peagi selgub, et tegemist on hoopis tundmatu naise kirjutatud kirjaga. Ainus vihje autori kohta on allkirjaks jäetud täht – L. Kirja sisu on täis sügavat armastust ja see on kirjutatud vene keeles, käsitsi ning dateeritud 6. veebruariga 1931.

Tiina Tamman, kes on sündinud 1948. aastal, on tuntud oma mitmekülgse karjääri poolest. Pärast inglise keele õpinguid Tartus ja elu Inglismaal, kus ta töötas nii veiniäris kui ka BBC-s, kaitses Tamman doktorikraadi Glasgow’ Ülikoolis. Tema väitekiri ilmus hiljem ka eestikeelse raamatuna "August Torma – sõdur, saadik, salakuulaja". Lisaks on Tamman avaldanud teisigi biograafiaid ja romaane, sealhulgas "Ärkamine" ja "Pärandus".

"Vana armastuskiri" on põnev lugemine neile, kes naudivad ajaloolisi mõistatusi ning armastavad sukelduda Eesti mineviku sügavustesse. See raamat ei ole mitte ainult kaasahaarav lugu, vaid ka tunnistus sellest, kuidas isiklikud kirjad võivad avada ukse mineviku intiimsetesse hetkedesse ja inimsuhetesse. Kui olete huvitatud ajaloost, armastusest ja saladustest, siis see teos on just teile.