VÄRSKE RÕHK NR. 32 (IV/2012)

Kirjastus: VÄRSKE RÕHK MTÜ

2012 aasta

Rahva Raamat
2.60€
Hetkel pole saadaval
Avasta kaasaegse kirjanduse mitmekesine maailm "Värske Rõhu" 32. numbriga, mis ilmus 2012. aasta neljandas kvartalis. See kirjandusajakiri toob sinuni uue põlvkonna Eesti kirjanike loomingut, pakkudes nii luulet kui proosat, mis kõnetab ja provotseerib.

Luulesektsioonis saad tutvuda Sveta Grigorjeva, Lennart Käämeri, Tuuli Vellingu, Toomas Aasmäe ja Helen Väljataga sügavate ja mõtlemapanevate luuletustega. Samuti leiad sealt Aleksandra Tšoba ja Ann Katarina Meri värsked poeetilised palad, mis kutsuvad sind kaasa nende isiklikele ja emotsionaalsetele rännakutele läbi sõnade.

Proosa osas viib Raido Alberg sind oma jutustustega teekonnale inimhinge varjatud nurkadesse, samal ajal kui Gábor Kálmán (tõlkinud Reet Klettenberg) avab uksi teistesse kultuuridesse. Mirt Kruusmaa, Katrina Helstein ja Sven Anderson pakuvad omakorda lugusid, mis haaravad sind endaga kaasa ning panevad su unustama argipäeva mured.

Lisaks leiad ajakirjast intervjuu Siim Keraga, kes annab edasi oma perspektiivi ja kogemusi, samuti fragmente ISAH-lt, mis annavad aimu selle salapärase autori mõttemaailmast.

Arvustuste osas jagavad Karmen Otu, Märten Rattasepp, Tõnis Hallaste ja teised oma mõtteid ja analüüse Andrus Kasemaa, Mari Järve ja Linda-Mari Välja teostest, pakkudes süvitsi minevat kriitikat ja uusi vaatenurki.

"Värske Rõhk" nr 32 on kohustuslik lugemine kõigile, kes soovivad hoida sammu Eesti kirjandusmaastiku värskete tuultega. See on sinu võimalus sukelduda uute autorite loomingusse ja avastada enda jaoks senitundmatuid kirjanduslikke pärlid. Kas oled valmis avama oma meele uutele ideedele ja perspektiividele? Haara "Värske Rõhk" ja lase end kaasa haarata!