VÄRSKE RÕHK NR. 40 (TALV 2014)

VÄRSKE RÕHK NR. 40 (TALV 2014)

Kirjastus: VÄRSKE RÕHK MTÜ

2014 aasta

Rahva Raamat
2.60€
Hetkel pole saadaval
Kui otsite midagi, mis soojendaks teie hinge külmal talveõhtul, siis "Värske Rõhk nr. 40 (talv 2014)" võib olla just see, mida vajate. See kirjandusajakiri avab ukse kaasaegse eesti luule ja proosa maailma, tuues teieni hulga põnevaid tekste nii tuntud kui ka tärkavatelt autoritelt.

Luulevalikus leiate Silvia Urgase, Eda Ahi, Manfred Dubovi, Mariliin Vassenini, Marilyn Mägi, Karel Käärmanni, Ingel Unduski, Rahel Toomiku ja Juhan Aru loomingut. Iga luuletaja toob oma unikaalse hääle ja stiili, luues kordamööda mõtlikke, mängulisi ja sügavalt isiklikke maailmu.

Proosasektsioonis pakuvad lugemiselamust Jurga Tumasonytė teos, mille on eesti keelde vahendanud Juhan Raud, Mart Alaru, Tõmmu Hiid Sidruniga, Kristel Algvere ning Läti kirjanik Jānis Joņevs, kelle teost esitleb eestikeelses tõlkes Mikk Grins. Lisaks astub üles Meisterjaan oma eristuva stiiliga.

Intervjuu rubriigis saate lähemalt tutvuda Mariliin Vassenini ja Jānis Joņevsiga, kes avavad oma loomeprotsesside tagamaid ja jagavad mõtteid kirjandusest.

Maarja Pärtna päevikukatked annavad teile võimaluse piiluda kirjaniku igapäevaellu ja mõttemaailma, samas kui Kadri Naanu, Tõnis Vilu, Evelin Arust, Kristina Viina ja Joosep Susi arvustused aitavad teil orienteeruda, millised teosed võiksid teie lugemislisti jõuda.

Kristina Viina illustreeritud kaunid pildid lisavad ajakirjale visuaalset sügavust ja aitavad luua tugevama sideme tekstide ja lugeja vahel.

Kas olete valmis avastama eesti kirjanduse värskeid tuuli? "Värske Rõhk nr. 40" ootab teid, et pakkuda intellektuaalset naudingut ja uusi perspektiive. Ärge laske sellel võimalusel libiseda – see on teie võimalus sukelduda eesti kirjanduse südamesse.