Värske Rõhk nr 77 (Mai 2022)

Värske Rõhk nr 77 (Mai 2022)

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.20€
Hetkel pole saadaval
Kas olete valmis sukelduma Eesti kirjandusmaailma värsketesse voogudesse? "Värske Rõhk" on ajakiri, mis toob teieni uuema põlvkonna kirjanike loomingut, pakkudes avastamisrõõmu ja inspiratsiooni. 77. number, ilmunud mais 2022, on tõeline kirjanduslik maiuspala, mis sisaldab endas nii luulet kui proosat, samuti kaasahaaravaid intervjuusid ja teravmeelseid arvustusi.

Kujutage ette luulemaailma, kus Liisa Mudisti sõnaseadmine tantsib käsikäes Päiv Dengo loominguliste mõtisklustega. Taavi Teeveti, Hella Õitspuu, Anette Halliku, Laura Evisalu ja Mortimeri luuletused kõnelevad teile sügavamatest tunnetest ja mõtetest, mis on peidus igapäevaelu katte all.

Proosa osas toob Helena Aadli teieni oma uusimad lood, mis on kootud peenest keelekasutusest ja sügavatest karakteritest. Nele Tiidelepp lisab omalt poolt veel ühe kihi, viies teid rännakule läbi oma kujutlusvõime rikkalike maastike.

Intervjuudes avab Vanessa Springora koos Anna Linda Tombiga teile ukse oma romaanile "Nõusolek", mis on tõlgitud eesti keelde Anna Linda Tompi poolt. See on lugu, mis ei jäta kedagi külmaks, pannes lugejat mõtlema ja kaasa tundma.

Laura Vilbiku päevikukatked annavad teile võimaluse piiluda autori isiklikku maailma, kus iga päev on oma loo ja tähendusega. Johan Haldna "Välgatus" omakorda pakub lühikesi, kuid võimsaid kirjanduslikke hetki.

Tõlkerubriigis leiate katkendeid Kirsty Logani proosast, mille on eesti keelde vahendanud Hanneleele Kaldmaa, avardades teie silmaringi ja tutvustades teile uusi perspektiive.

Arvustuste osas leiab Martha Rattus sõnu Lauri Räpi kohta, Rahel Ariel Kaur heidab valgust Hasso Krulli teostele ja Pilleriin Puhlov arutleb Sandra Jõgeva loomingulise pärandi üle.

Raamatusoovitustes jagab Katja Novak oma lemmikuid, mis võivad saada ka teie järgmiseks lemmikteoseks. Ja et kogu lugemiselamus oleks veelgi nauditavam, on Andriana Košova loonud imelised illustratsioonid, mis raamivad sõnu ja loovad silmale puhkust pakkuvaid vahepalasid.

Avastage "Värske Rõhk" 77. numbri lehekülgedel peituv kirjanduslik rikkus ja laske end kaasa haarata Eesti kirjanduse värsketest tuultest.