Värske Rõhk nr 78 (Juuli 2022)

Värske Rõhk nr 78 (Juuli 2022)

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.20€
Hetkel pole saadaval
Kas otsid midagi, mis paneb su mõtted proovile ja südame kiiremini põksuma? "Värske Rõhk nr 78" on just see, mida vajad. See juuli 2022 väljaanne pakub Sulle põnevat lugemist nii luule, proosa kui ka tõlgete näol.

Luulemaailma uksed avanevad Sulle tänu talentidele nagu Ann Viisileht, Ellen Emilie Laaksonen ja Herbert Hissör Lammekyne. Nende sõnasepad, koos Marius Roosi, Sirly-Ann Merikülla, Tähte Paalaroosi ja Gregor Kulla loominguga, toovad Sinuni Prima Vista festivali kõige kummalisemad ja meeldejäävaimad luuletused.

Proosa osas toob Ly Rebase Sinu ette paeluvad lood, millele lisab sügavust Tõnn Viigi kirjutatud tekstid. Need lood on nagu aknad teise maailma, avardades Sinu silmaringi ja sütitades kujutlusvõimet.

Tõlkerubriigis saad osa rootsi kirjaniku Jonas Hassen Khemiri romaanikatkenditest, mille on oskuslikult eesti keelde pannud Grete Liis Titma. See on suurepärane võimalus sukelduda teise kultuuri ja näha maailma läbi teise kirjaniku silmade.

Vestlusringis jagavad Nele Tiidelepp, Heneliis Notton, Taavi Teevet ja Andreas Kübar oma mõtteid ja kogemusi, pakkudes Sulle uusi perspektiive ja äratundmishetki.

Päevikurubriigis avavad Anni Ansper, Hildegard Reimann, Saara Lotta Linno ja Saara Hanna Mildeberg oma südamed ja mõtted, tuues Sinuni nende isiklikud lood ja hetked.

Välgatuses toob Sabina Liselle Ummelas Sulle lühikese, ent lööva teksti, mis jääb kauaks Sinu mällu.

Arvustuste osas aitavad Saara Liis Jõerand, Johanna Rannik, Marie Udam ja Eva Kinkar Sul orienteeruda teoste meres, andes oma hinnanguid Vootele Ruusmaa, Sanna Kartausti, Andrus Kasemaa ja Allar Tankleri töödele.

Raamatusoovitused on koostanud Aaro Toomela, kes jagab Sinuga oma lemmikuid, aidates leida järgmise suurepärase teose, mis võiks Sinu raamaturiiulil auväärse koha leida.

Ja et elamus oleks täielik, on Helena Tääker ja Romy Nõulik hoolitsenud selle eest, et iga lehekülg oleks ka visuaalselt nauditav, lisades oma illustratsioonidega lugudele veelgi sügavust ja värvi.

Ära lase endale seda kirjanduslikku maiuspala käest libiseda. "Värske Rõhk nr 78" ootab Sind, et pakkuda inspiratsiooni, mõtteainet ja ehk isegi uusi lemmikuid Sinu kirjanduslikus maailmas.