Värske Rõhk nr 81 (Jaanuar 2023)

Värske Rõhk nr 81 (Jaanuar 2023)

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.50€
Hetkel pole saadaval
Avasta kirjanduse uusi tuuli "Värske Rõhk" 81. numbriga, mis ilmus jaanuaris 2023. See väljaanne pakub Sulle põnevat lugemiskogemust, tuues Sinuni Eesti noorte autorite värskeimad luuletused ja proosateosed.

Luulevalikus leidub Lotte Triin Ugandi, Elisabeth Heinsalu, Jaanus Saare, Tobias Nurmsalu, Mortimeri, Anette-Jasmin Ansipi ja Getter Dolgoševi loomingut, mis puudutab ja provotseerib, kutsudes Sind kaasa mõtlema ja tundma.

Proosa osas toob Marta Talvet Sinuni oma uusimad lood, samas kui Gregor Kulla tekstid pakuvad süvenemist ja avastamisrõõmu.

Joonas Veelmaaga peetud intervjuu avab vaateid kirjandusmaailma telgitagustesse, andes Sulle võimaluse tundma õppida autori mõtteid ja kirjutamisprotsessi.

Mattias Velleri päevikukatked toovad esile autori isiklikud mõtisklused ja kogemused, pakkudes Sulle samastumispunkte ja uusi perspektiive.

Anette Pärni "Välgatus" on nagu sähvatus öötaevas – lühike, aga meeldejääv lugemiselamus, mis jääb kauaks Sinu mõtetesse.

Tõlkerubriigis avaneb võimalus sukelduda Claire-Louise Bennetti romaanikatkenditesse, mille on eesti keelde vahendanud Liisa Oks ja Paul Nurk, avardades Sinu kirjandushorisonte.

Arvustuste osas jagab Liisa Mudist oma muljeid Berit Kaschani teostest, Emma Lotta Lõhmus vaatleb Janika Läänemetsa loomingut, Elsbeth Hanna Aarsalu arutleb Jelena Tšižova kirjutiste üle ja Oliver Ämarik toob Sinuni oma mõtted Valeria Luiselli töödest.

Kadi Estlandi raamatusoovitused on nagu sõbra soovitus – siiras ja läbimõeldud, aidates Sul leida oma järgmise lemmikteose.

Fotograaf Sille Riin Randi pildid lisavad väljaandele visuaalset sügavust, luues sildu sõnade ja piltide vahel.

"Värske Rõhk" nr 81 on Sinu võimalus kogeda Eesti kirjanduse pulbitsevat elujõudu. See on kui akna avamine uutele ideedele ja värskele mõttemaastikule, mis on loodud just Sinu jaoks. Ära maga maha võimalust avastada, mis peitub kaante vahel!