Värske Rõhk nr 83 (mai 2023)

Värske Rõhk nr 83 (mai 2023)

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.50€
Hetkel pole saadaval
Dive into the vibrant world of contemporary Estonian literature with the latest issue of "Värske Rõhk" – a literary magazine that has been nurturing the voices of young Estonian writers since 2005. In its 83rd edition, released in May 2023, you'll discover a rich tapestry of creative expression, showcasing the talents of both emerging and established poets and authors.

Koge värsket Eesti kirjandust "Värske Rõhu" uusimas, 83. numbris, mis ilmus mais 2023. See ajakiri on alates 2005. aastast olnud noorte Eesti kirjanike häälekandjaks, pakkudes lugejatele võimalust tutvuda uue põlvkonna luuletajate ja proosakirjanike loominguga.

Luulelõigus saad nautida selliste autorite nagu e.g.s., Janika Läänemets, Mia Raud, Ekke Janisk, Madis Miikael Arro, Liisi Iling ja Paavel Häbi loomingut, mis peegeldab Eesti luule mitmekülgsust ja sügavust.

Proosa jaotises toovad Anastassia Kuznetsova, Anna Brigitta Põder ja Andreas Kübar lugejani oma värskeimad teosed, mis kombineerivad sügavat emotsionaalset resonantsi ja intellektuaalset teravust.

Maryliis Teinfeldt-Grinsiga intervjuu annab sulle eksklusiivse sissevaate ühe Eesti kirjandusmaailma särava tähe mõtetesse ja inspiratsiooniallikatesse.

Mari-Liis Müürsepa päevik pakub intiimset pilguheitu autori igapäevaelu ja loomingulise protsessi köögipoolele, andes sulle võimaluse mõista, mis toimub kirjaniku meeles ja südames.

Välgatusrubriigis esitlevad Greeta Võsu, Piret Tänava ja Markus Laanoja oma lühivorme, mis tabavad lugejat ootamatute süžeekeerdkäikude ja teravmeelse keelekasutusega.

Tõlkeosas tutvustatakse soome vihikut, mis toob Eesti lugejateni põhjanaabrite kirjanduslikud pärlid, luues silla kahe kultuuri vahel.

Arvustuste sektsioonis võtab Niklas-Taaniel Schutting ette Merilin Paas-Loeza teose, Loona Riin Kauge uurib "Grafomaania" fenomeni, Rasmus Kuningas vaatleb Lucy Jonesi loomingut ja Johan Haldna arutleb Bruno Latouri üle, pakkudes sulle sügavuti minevaid analüüse ja uusi perspektiive.

Lõpetuseks jagab Kristjan Haljak oma raamatusoovitusi, mis on justkui teejuhiks kirjandusmaailma avastamisel, aidates sul leida teoseid, mis võiksid sinu lugemislauda rikastada.

"Värske Rõhu" 83. number on kohustuslik lugemine kõigile, kes hindavad Eesti kirjanduse mitmekesisust ja soovivad olla kursis uusimate suundumustega. See on sinu võimalus sukelduda sügavale selle väikese, kuid viljaka kirjandusmaastiku südamesse.