Värske Rõhk nr 85 (september 2023)

Värske Rõhk nr 85 (september 2023)

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.50€
Hetkel pole saadaval
Kui otsite värsket ja elavat kirjanduslikku kogemust, siis "Värske Rõhk nr 85 (september 2023)" on just see, mida vajate. See väljaanne toob teieni Eesti kaasaegse luule ja proosa parimad palad, pakkudes sügavat sukeldumist noorte autorite loomingusse.

Kogumikus leiate Karola Ainsari, Stella Liiviku, Marta-Liisa Talveti, Eenok Roode, Gregor Mändma, Kaisa Kriisa ja Richard Annilo luulet, mis on täis uusi vaatenurki ja värskeid metafoore. Proosa osas esitlevad teile oma lugusid Getriin Kotsar, Hendrik Lõpp, Loora Kaubi, Liisi Iling ja Caspar Vega, kelle teosed viivad teid erinevatesse maailmadesse, avades ukse peidetud mõtete ja tunnete labürinti.

Lisaks leiab väljaandest Jarmo Reha päeviku, mis annab intiimse pilgu autori igapäevaelu ja mõttemaailma hetkedesse. Tõlkeloona on esindatud Fatimah Asghari teos, mille on eesti keelde vahendanud Triin Paja, tuues lugejateni rahvusvahelise kirjandusmaastiku pärle.

Väljaanne ei piirdu ainult tekstidega, vaid pakub ka Mari-Liis Korkuse välgatust ning vestlusringi Goncourt’i preemiast, mis avardab teie arusaama kirjanduspreemiate tähtsusest ja mõjust. Arvustuste osas jagavad oma mõtteid Diana Koit Ilya Kaminsky teoste kohta, Kirke Rumvolt heidab pilgu "Ilmaveere juttudele", Aet Kubits arutleb Bernardine Evaristo loomingulise pärandi üle ning Alexandra Tuuling analüüsib Piret Raua töid.

Raamatusoovitustega rikastab teie lugemisnimekirja Järvi Kokla, kes toob esile teoseid, mis väärivad teie tähelepanu. Ja et elamus oleks täielik, on "Värske Rõhk nr 85" illustreeritud Solveig Lilli kunstiga, mis lisab sõnadele visuaalse mõõtme.

Kui teie kirg on kirjandus ja te soovite avastada uusi talente, siis see väljaanne on teie jaoks. See ei ole lihtsalt raamat, vaid sild noorte autorite ja lugejate vahel, mis kinnitab, et Eesti kirjandus on elujõuline ja pidevas arengus. Ärge laske endalt võimalust käest, et olla osa sellest kirjanduslikust teekonnast.