Värske Rõhk nr 86 (november 2023)

Värske Rõhk nr 86 (november 2023)

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.00€
Hetkel pole saadaval
Kui otsite värsket kirjanduslikku elamust, siis "Värske Rõhk nr 86" on teile kui kirjandushuvilisele justkui kohvi ja kaneelisai pühapäeva hommikul. See number pakub teile võimalust tutvuda uue Eesti luule- ja proosamaastikuga, tuues teieni Katarina Kuninga, Johanna Lisette Rohtma, Raija Katarina Heikkilä, Ellen Emilie Laaksoneni, Madis Miikael Arro, mortimeri ja Janika Läänemetsa luuletused, mis kõnelevad nii argielust kui ka sügavamatest tunnetest.

Proosasektsioonis avaneb teile võimalus sukelduda Joonas Väli, Johan Haldna, Robin Liiberi ja Sigrid Suppi loodud maailmadesse, kus iga lugu on nagu akna avamine teise inimese mõttemaailma. Intervjuu Mari-Liis Müürsepaga annab aga võimaluse piiluda kirjaniku mõttekotta, avardades teie arusaama kirjanduslikust loomeprotsessist.

Ove Averini ja Henri Otsingu päevikukatkendid toovad teieni autentse ja isikliku vaate nende igapäevaelule, mõtetele ja tunnetele, mis on justkui sild lugeja ja autori vahel. Teele Pärna välgatused lisavad omakorda särtsu ja värskust, mis paneb teid mõtlema ja naeratama.

Tõlkevaldkonnas toob "Värske Rõhk" teieni Cornelia Travniceki loomingut Madli Orase tõlkes, mis on nagu sild erinevate kultuuride vahel, avardades teie kirjanduslikke piire. Raamatu arvustused, sealhulgas Rahel Ariel Kauri mõtisklused Mikk Tšaškini, Marta Näripä ja e.g.s Carolina Pihelgase ning Arabella Antonsi arvamused Patti Smithi teostest, on nagu kompass, mis aitab teil orienteeruda kirjandusmaailma avarustes.

Gustav Kalma raamatusoovitused on aga justkui teie isiklikud kirjanduslikud teejuhid, aidates leida teoseid, mis võiksid teid kõnetada. Kertu Rannula fotod ja Mette Mari Kaljase illustratsioonid lisavad visuaalse mõõtme, muutes lugemiskogemuse veelgi nauditavamaks.

"Värske Rõhk nr 86" on teie võimalus avastada Eesti kirjanduse uusi hääli ja vaatenurki, mis rikastavad teie mõttemaailma ning pakuvad kirjanduslikku naudingut. Ärge laske sellel võimalusel käest libiseda – avastage, mida uut ja põnevat Eesti kirjandusmaastikul toimub!