Vastaskalda kutse

Vastaskalda kutse

Autor: Risto Vuorinen

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
25.99€
Osta
„Vastaskalda kutse“ on Risto Vuorineni haarav romaan, mis toob esile Jaakkola perekonna loo, kellel on sügavad ja pikaajalised sidemed Eestiga. Alates Viru hotelli ehitamisest kuni Eesti taasiseseisvumiseni, jälgib raamat kahe põlvkonna jooksul toimunud sündmusi ja muutusi.

Kui Nõukogude Liit laguneb, tabab Soomet majandussurutis, mis viib transpordiettevõtja Antti Jaakkola rahalisse ja vaimsesse kriisi. Perekonna sidemed Eestiga muutuvad veelgi tugevamaks, kui perepoeg Ingo armub Setumaalt pärit varieteetantsijanna Ingasse. Vaatamata raskustele, tõuseb Inga edukaks muusikalitäheks nii Soomes kui ka Eestis.

Romaan avab Eesti allilma reeglid ja heidab valgust Soome pankade tegevusele, mida peetakse 1990. aastatel toimunud ettevõtete pankrottide ja enesetappude peamiseks põhjuseks. „Vastaskalda kutse“ rõhutab ka muusika tervendavat mõju ja selle tähtsust rahvaste ja põlvkondade ühendamisel.

Risto Vuorinen (sündinud 1950) on Soome ajakirjanik, kirjanik ja ürituste korraldaja, kes on üle kahekümne aasta tegutsenud Eestis. Ta on toimetanud uudiste- ja päevakajalisi saateid peamiselt Yle raadio- ja teleuudistele ning töötanud ka ETV Tartu toimetuse produtsendina.

Kui otsid raamatut, mis pakub sügavat sissevaadet Eesti ja Soome ajalukku ning inimestevahelistesse sidemetesse, siis „Vastaskalda kutse“ on kindlasti väärt lugemist.