VASTUVOOLU. ÕILISHINGEST KUNSTNIKU ÜKSILDANE RÄNNAK

VASTUVOOLU. ÕILISHINGEST KUNSTNIKU ÜKSILDANE RÄNNAK

Autor: Anu Jänes

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Apollo
5.99€
Osta
Kas otsite põnevat lugemist, mis viib teid ajas tagasi ja avab ukse ühe erakordse inimese maailma? Anu Jäne poolt kirjutatud "Vastuvoolu" on teos, mis räägib loo andekast kunstnikust, kelle nimi on aegade hämarusse vajunud. See romaan on ainulaadne sissevaade kunstniku päevikutesse ja kirjavahetusse, mis on aastate jooksul säilinud ja nüüd lugejateni toodud.

Teos viib teid läbi erinevate ajastute – lapsepõlvest, sõja-aastatest ja vangipõlvest Karjalas kuni õpinguteni tuntud kunstiõppeasutuses Pallas. Autor kujutab sügavalt ja kaasahaaravalt peategelase teekonda, kes vaatamata ajaloolistele keerdkäikudele ja isiklikele katsumustele, hoidis kindlalt silme ees oma unistust – saada tunnustatud haridus kunstivallas.

Anu Jänes, sündinud 1948. aastal Jõgevamaal, Laiuse kihelkonnas, on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanduse erialal. Tema varasemad teosed, nagu 1950. aastate eluolu kujutav "Õuekummelist kaduvikku" ja luulekogu "Kord olen sirelisuru", samuti ema noorpõlvemälestustel põhinev "Kaugel tuikab tähesilm. Koolitüdruku radu sõjaeelses Taaralinnas", on pälvinud lugejate tunnustuse.

"Vastuvoolu" on mitte ainult ajalooline dokument, vaid ka sügavalt isiklik lugu, mis näitab, kuidas üks inimene võib jääda truuks oma ideaalidele ja kunstnikukreedole, isegi kui elu esitab korduvalt väljakutseid. See on lugu vastupidavusest, pühendumusest ja kunstniku vankumatust vaimust, mis inspireerib ka tänapäeva lugejat. Avastage see peidetud pärl ja laske end kaasa haarata ühe kunstniku üksildasest, kuid sihikindlast rännakust vastuvoolu.